Bilgisayar Toplamak İstiyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
utonka
06-03-2006, 09:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba
Chip dergisini uzun zamandır takip ediyorum.Bu foruma yeni üye oldum. Sizlerden ricam bilgisayar toplamak istiyorum ama nasıl bir configurasyon oluşturabilirim.

Öncelikle ben toplamak istediğim bilgisayarımda;
- Grafik programlarını çalıştırmak ve kullanmak (Autocad, Photosop, CorelDraw vs)
- Video programlarını çalıştırmak ve kullanmak
- Boş zamanlarımda da güzel oyunlardan oynamak istiyorum Call Of Duty, Quake, Savaş, strateji ve macera oyunları)
İşlemci olarak Amd Athlon 64 3200+(2.0 GHz) 640K 939p VENICE düşünüyorum ne dersiniz?
Bana bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

egemengiga
06-03-2006, 10:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

slm, yapmak istedigin islerde islemci seni performansi ile tatmin etmeyebilir. overclock sart! en az 1GB RAM lazim ve ekran kartini biraz ekonomik istersen ASUS un N6600GT sini alabilirsin. Autocad ile ciddi anlamda ugrasacaksan en az Quadro FX 1300 lazim ki fiyati yaklasik 1600ytl. bir PC fiyati. anakart olarak hangisini tercih ediyorsun? benim favorim MSI K8N Diamond. galiba bunun yeni bi versiyonu cikti.

sananexxx
06-03-2006, 13:49   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

SLM ben sana benim bilgisayarımı tavsiye etcem ben inşaat müh. okuyorum o tüzden auto cad de var bende yani bende çizim yapıyorum ve aynı zamanda oyunda oynuyorum bence  3700 amd işlemci  6600gt 256 mb epox nforce4 msı al çizim için çok güzel  LCD monitör aldım  19 inç  190p5  phılıps araba oyunlarında ışıkları biraz dağıtı  25 ms olduğu için ama bence çizim için mütiş oyunda rahat oynanıyo bütün bunlar 2 milyar buluyo bence bu özellikler göre normal kasa da  feel hurricanall al 80 dolar ama mütiş bişey ısınma odayı soğutuyo

egemengiga
06-03-2006, 14:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

sananexxx arkadasim, sen ne yapmissin yahu. lcd falan. once bi sunu okusaydin almadan once http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=501

ve bi de yazdiklarini cozmek icin federalleri aradim. onlar da killanmis zaten sifreli konusuyorsun diye...

biraz nokta, virgul kullan. muthis bir edebiyat eseri yapmani beklemiyoruz tabiki

ozellikle surasini cozemedim: " bence 3700 amd işlemci 6600gt 256 mb epox nforce4 msı al" burada msi anakart al mi demek istedin yoksa epox mu?