bilgisayar yazı dili ingilizce oluyor..

tugcetunc_
26-08-2007, 18:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

ya bu aralar başladı durup dururken klavye dili ingilizce oluyor,sağ alt köşede yazan tr, en oluyor kendiliğinden..düzeltmeme yardım ederseniz sevinirim çok sinir bozucu bi durum..

bilrock
26-08-2007, 20:19   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

o bendede olmuştu bir ara... sonra harddiskin bozuk olduğu anlaşıldı değiştirmek zorunda kaldım belki sende öyle değildir ama aklıma 2 şey geliyor 1-iyi bir virüs programıyla bir tarama yap virüsden dolayı olabilir 2- önemli verilerini bir yere kaydedip bilgisayara format atman yararlı olabilir..

haliliyas
27-08-2007, 01:26   |  #3  
Yeni Üye
26 mesaj

eğer ingilizce dil desteğini kullanmıyorsan -ki kullanmaya gerek yok klavdeki tuşlar zaten ingilizce için yeterli- bence doğrudan ingilizce dilini sil

omerfarrap1
27-08-2007, 08:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

ben biliyorum çözümünü ilk olarak denetim masasına gir,sonra oradan bölge ve dil seçeneklerine gir. bölgesel secenekler ve diller bölümündeki herşeyi türkçeye ayarla

cnkt_24
27-08-2007, 15:19   |  #5  
Üye
99 mesaj

Eğer Arkadaşların Söyledikleride İşine Yaramıyorsa Bide Alt + Shift Tuşlarına Bas O Zaman Bilgisayarının Dilinin Hangi Dildeyse Tersine Döndüğünü Göreceksin...Belki Bu Soruna Tam Çözüm Olmayacak Ama Sorunun Asıl Kaynağını Bulana Kadar Seni İdare Eder Diye Düşünüyorum...

Bilgisayarının Dili İngilizce Olduğu Anda Hemen Basarsın Alt + Shift Tuşlarına Anında Dil Türkçe Olur...Yeterinde Anlaşıldığını Sanıyorum...

Saygılarımla...

tugcetunc_
28-08-2007, 16:08   |  #6  
OP Yeni Üye
25 mesaj

bence bu bi virüs çünkü bu ara çok bilgisayarda karşılaştım birden yazı yazarken türkçe karakterler kullanılmamaya başlıyo,kendiliğinden atıyo..kalıcı bi çözüm lazım sanırım...

cburak1995
16-05-2009, 22:23   |  #7  
Yeni Üye
31 mesaj

Aynı şey benim de başıma geldi. Şu yolu takip et:
1. Bilgisayarım > Denetim Masası'nı aç.
2. "Bölge ve Dil Seçenekleri"ni aç.
3. Yukarıdaki sekmelerden "Klavyeler ve Diller" sekmesini aç.
4. "Klavye değiştir..." butonuna tıkla.
5. Varsayılan giriş dili bölümünde açılan kutudan Türkçe'yi seç ve uygula de.

Ben böyle hallettim. Umarım işine yarar. Bu arada Vista'ya göre anlattım. Pencereler XP'de farklı olabilir...