bilgisayar

HPQ-User
13-03-2008, 23:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
ben açık öğretim lisesi ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
açım öğretim lisesinde mesleki bölümüne geçiş yapacağım ama geçiş yapmadan önce şu bölümleri seçtim
1)bilgisayar nümerik kontrol
2)bilgisayar yazılım
3)bilgisayar donanım
4)bilgisayar
bu bölümden hangisini benim seçmemi istersiniz.acaba yardımcı olursanız memnun olurum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows xp professional versiyon 2002 service pack 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Banned
14-03-2008, 00:01   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. de bilgisayar sistemleri kullanımını
2. de programlama dilleri ve programlamayı
3. de donanım yapısı arıza tamir çalışma sistemini
3. genel olarak bilgisayar tanıma ve kullanmayı

Öğrenirsiniz Lakin vereceğiniz karar bir defa yaşama şansınız olan geleceğinizi, hayatınızı ilgilendirdiği için çok iyi düşünüp araştırarak karar vermenizi öneririm.

uGuR.uK
14-03-2008, 13:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

ayrıca işi sevip sevmemekten ziyade ülkemizin şartlarınıda iyice bi düşün ve iş imkanlarınıda hesapla. tamam bilgisayar sektörü cok gelişmekte olan bi sektör olsada  her alanında sundugu imkanlar ole cok degil. sana onerim yazılım/donanım üzerine uzmanlaş, ayrıca maalesef bu işte sadece okul yetmiyor adam gibide bi kursa gidip web programalası ve ağ yönetimi gibi şirketlerin daha çok işine yarayacak alanlarda kendini geliştirmen olur. eger sadece bunlardan birini okursan en fazla orta maaşlı bi teknik servis olursun, ama bunlara bide adam gibi bi kurstan(Bilge Adam en iyisidir alanında) web tasarım, ağ/sistem yönetimi sertifikası aldınmı büyük şirketlerin bilgi işlem kısımlarında da calışabilirsin...

Borga-x
14-03-2008, 13:31   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
elazigli
ayrıca işi sevip sevmemekten ziyade ülkemizin şartlarınıda iyice bi düşün ve iş imkanlarınıda hesapla. tamam bilgisayar sektörü cok gelişmekte olan bi sektör olsada  her alanında sundugu imkanlar ole cok degil. sana onerim yazılım/donanım üzerine uzmanlaş, ayrıca maalesef bu işte sadece okul yetmiyor adam gibide bi kursa gidip web programalası ve ağ yönetimi gibi şirketlerin daha çok işine yarayacak alanlarda kendini geliştirmen olur. eger sadece bunlardan birini okursan en fazla orta maaşlı bi teknik servis olursun, ama bunlara bide adam gibi bi kurstan(Bilge Adam en iyisidir alanında) web tasarım, ağ/sistem yönetimi sertifikası aldınmı büyük şirketlerin bilgi işlem kısımlarında da calışabilirsin...
Aynen katılıyorum

boensutre
13-12-2008, 01:52   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhabalar Bilge Adam a kayıt oldum ve kendimden kaynaklanan sebeplerden dolayı kursa devam edemeyecegim. hakkımı başkasına devretmeyi düsünüyorum eger ilgilenenler varsa mail atıp benimle irtibata gecebilir
mailim    onur-bst@hotmail.com    .ayrıntılı bilgi linkte..