Bilgisayarım Açılmıyor Çok Acil Yardım!

HPQ-User
06-08-2008, 15:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

carkit58 sormuş:
İyi günler,
Benim bilgisayarıma uzun zaman önce bir virüs bulaştı ve virüsün yaptığı şey ise bilgisayarda girdiğim dosyaları .exe haline getiriyordu. Ama ben benim pc de antivirüs programı yoktu ve bende bu virüsü pek ciddiye almadım daha sonra benim 2 Gblik Kingston Flashdiskime de bu virüs bulaştı ve ben flashdiskimin içindeki dosyaları kendi bilgisyarımda göremiyodum ama diğer bilgisyarlarda görüyodum bugün ise diğer flashdiskimede bulaştı ve bende mecburen Kaspersky Antivürüs programını yükledim ve bilgisayar iyice yavaşladı daha sonra pcyi kapattım ama şimdi artık açılmıyor. kendi kendine reset atıyor windows açılıyor yerine kadar bile gelmiyo bu sorun format atınca geçiyo ama benim C Diskimde çok önemli dosyalar olduğu için format atamıyorum o dosyaları kurtarırsam format atıcam lütfen bu dosyaları kurtarmam için yardım edin çok acil lazım bu dosyalar
Msn'em; seans_31258@hotmail.com
Şimdiden Çok Teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2.0 Ghz Pentium 4 İşlemci
80 GB Harddisk
512 MB Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

carkit58
06-08-2008, 15:40   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Ne demek istediğini anlamadım

Batıkan Doğan
06-08-2008, 15:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
minnoş_97
acronis true image ile yedek al böyle çökmelerde çok işe yarar.peki trinity rescue kitin İSO dosyasını başka bir bilgisayardan indirip cdye yazsan?
Acronis'le ne alakası var arkadaşım? Her mesajında bunu diyorsun.

İlk önce XP CD'siyle onarıp bilgisayarını açmayı dene. Açılmazsa Kaspersky gibi yazılımların başlangıç CD'lerinden birini edin ve bilgisayarı CD'den başlatıp tarat. Veya sabit diskini başka bir bilgisayara takıp tarattır, önemli verilerin varsa da yedeğini al, ama Acronis'le değil.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 06 Ağustos 2008 15:44
Feel Good
06-08-2008, 15:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
minnoş_97
acronis true image ile yedek al böyle çökmelerde çok işe yarar.peki trinity rescue kitin İSO dosyasını başka bir bilgisayardan indirip cdye yazsan?
bütün cevaplarında acronis true image var ne alakası var kardeşim yha adam bilgisayarını açamıyo diyo! Neyse bence erd 2007 programıyla cdden başlat bilgisayarını ve dosyalarını kurtar. Tabi kesin bişi söleyemem.

minnoş_97
06-08-2008, 15:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

alın ya yannış mesajı yollamışım gerçek mesaj;
Sisteminde virüs olabilir.Trinity rescue kiti başka bir bilgisayardan indirerek İSO dosyası olarak herhangi bir cd yazma programı tarafından cd'ye yazın.daha sonra İSO dosyasını sistemi boot ederek başlatın(BOOT:Cd'yi cd-roma takıp sistemi başlattan değilde bilgisayarın açma düğmesinden kapatmak).komut satırına virusscan- a avg yazın.would youlike to forcemount the device?Sorusu çıktığında saldırılmış diskleri belirtmek için y tuşuna basın.tarama sonunda bulunan dosyaların silinmesine izin verin.daha sonra sistemi reboot ile başlatın.

carkit58
06-08-2008, 15:48   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

ya ne dediğini pek anlamıyorum ben boot filan pek anlamıyorumda msn mi ekleyebilirmisiniz acaba
seans_31258@hotmail.com