bilgisayarım açılmıyor.

HPQ-User
20-02-2010, 08:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Emreee sormuş:
merhaba;

bilgisayarıma ubuntu işletim sistemi kurmak için windowda disk yönetcisini kullanarak 25 gblik bir partition oluşturdum. Bu işlemi yaptıktan 1 saat sonra bilgisayarımı yeniden başlattığımda bilgisayarım artık açılmıyordu.

söyleki bilgisayar açılırken önceden kısa bir an beliren bütün ekranda sadece sol üst köşede beliren imleçin yanıp sönmesi sürekli devam ediyor ve bilgisayar bu durumda işlem yapmadan bekliyor.

uzun süre bu durumda beklemesine rağmende bilgisayarımın önünde bulunan harddisk ısıgıda hiç yanıp söymüyor.

bunun üzerine biosdan hard disk testini uyguladım ama bir problemle karşılaşmadı.
Ardından windows 7 dvd si ile baştatmayı denedim ama tepki vermedi.(boot device olarak dvd yi sectim)

nasıl bir problemle karşılaşmış olabilrim?
ilginiz için teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
hd dv 6755et notebook kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2)

Netron
21-02-2010, 00:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
468 mesaj

Anladığım kadarıyla format attığınız işletim sisteminiz o disk üzerindede sistem dosyaları vardı format atarak bu ayarı bozdunuz windows xp cd sini takarak boot yapim xp repair seçeniğini kullarak tamiri kullanın