Bilgisayarım Açılmıyor!

guatt
07-12-2013, 14:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Öncelikle Merhabalar,

Dün Bilgisayarım Sorunsuz Her Zamanki Gibi Çalışıyordu Sabah Açma Düğmesine Bastığımda Işık Yanmıyordu Her Zaman Işık Yanar 
Kasanın Arkasına Baktığımda Yeşil Işık Herzamanki Gibi Yanıyor Ama Fan Vs Hiç birşey Çalışmıyor Yani Pc de sadece Kasanın Arkasındaki o Yeşil Işık Yanıyor. Acaba power supply mi gitti bana yardımcı olursanız sevinirim. 
birde power supply yanarsa ram ve anakartıda yakar diyolar doğrumu ? 

Bilgisayar Özellikleri; 

İntel Core 2 Duo 
4GB Ram 
1GB Nvidia Ekran Kartı 
500GB HDD 
Windows 7 Ultimate 64BİT 

Şunuda Belirtiyim Ekrana Hiçbir Görüntü Falan Gelmiyor.

mhmt06
07-12-2013, 15:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

fişi prizden çek fişin  uçlarını bozuk parayla birbirine değdir yada pc nin arkasına boyasız metal kısma  sürt. iki uçta değsin metale.     sonra tak prize ve pc yi aç

Son Düzenleme: mhmt06 ~ 07 Aralık 2013 15:45
guatt
07-12-2013, 16:20   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: mhmt06  
fişi prizden çek fişin  uçlarını bozuk parayla birbirine değdir yada pc nin arkasına boyasız metal kısma  sürt. iki uçta değsin metale.     sonra tak prize ve pc yi aç

Dediğinizi Yaptım Fakat Sonuç Aynı

excel_mustafa
07-12-2013, 16:35   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

garantisi varsa yolla baksınlar.yoksa kasayı aç.anakartın üstündeki bütün bileşenleri sök (en son bios pili).20-25 dk sonra ilk önce bios pili olmak üzere hepsini tekrar tak.olmazsa anakartın üzerinden clr cmos u bul (clr_tc diye de geçer).gözüne bir çeltik çarpacak.çeltiğin normal konumu 2-3 tür.1-2 konumuna getir ve pc yi aç.pc bikaç sn çalışıp kapanması lazım.kapandıktan sonra tekrar 2-3 konumuna getir ve tekrar dene.olmazsa başka ram,ekran kartı ve psu dene.yine olmazsa sorun büyük ihtimal anakarttadır.

guatt
07-12-2013, 16:45   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: excel_mustafa  
garantisi varsa yolla baksınlar.yoksa kasayı aç.anakartın üstündeki bütün bileşenleri sök (en son bios pili).20-25 dk sonra ilk önce bios pili olmak üzere hepsini tekrar tak.olmazsa anakartın üzerinden clr cmos u bul (clr_tc diye de geçer).gözüne bir çeltik çarpacak.çeltiğin normal konumu 2-3 tür.1-2 konumuna getir ve pc yi aç.pc bikaç sn çalışıp kapanması lazım.kapandıktan sonra tekrar 2-3 konumuna getir ve tekrar dene.olmazsa başka ram,ekran kartı ve psu dene.yine olmazsa sorun büyük ihtimal anakarttadır.

Yorumunuz İçin Teşekkürler Ama Donanımdan Pek Anlamıyorum Bu Yüzden Zarar Vermekten Korkuyorum Bilgisayarcıya Götürme Kararı Verdim. Fakat Statik Elektirikten Kaynaklanmıyor Değilmi ?

mhmt06
07-12-2013, 21:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

birde fişi çekip açma düğmesine on saniye basılı tut. 
yukarda söylediğim ve bu,   statik elektriği boşaltması içindir zaten.
yine açılmazsa donanımdan şüphelenebilirsin.