Bilgisayarım açılmıyor!Lütfen yardım

gag
04-09-2007, 10:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

Arkadaşlar dün gece internetten her zaman video klip indirdiğim siteden yine video indirirken Windows uyarı penceresi açıldı ve bir sorunla karşılaşıldığı uyarısını verdi.PC kapanır gibi oldu ve masaüstü göründü.Bu defalarca tekrarlandı.PC'yi kapatıp bu sabah tekrar açtığımda PC açılmadı ve siyah ekranda Windows Ön yükleme yöneticisi açıldı.Ekranda şu ibareler vardı;
''Windows başlatılamadı.Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir.Sorunu düzeltmek için
1-Windows yükleme diskinizi takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2-Dil ayarlarınızı seçin, ardından ileriyi tıklayın
3-Bilgisayarınızı onarın seçeneğini tıklayın.
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim.Yanlış birşey yapıp bilgisayara zarar vermek istemedim.Yeni bilgisayar sahibi olarak çok fazla,derinlemesine bilgim yok.Yardımcı olursanız minnettar olurum.Lütfen yardım'Ağlıyor

Borga-x
04-09-2007, 10:45   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sana önerdiği uygulamaları yap... Bır sorun olmayacaktır... Onarmayı dene hata hala devam edıyorsa antıvırus prog. ile bır tarattır.

gag
04-09-2007, 12:18   |  #3  
OP Üye
76 mesaj

windows yükleme diski dediği acaba işletim sistemi cdsi mi

gag
04-09-2007, 12:20   |  #4  
OP Üye
76 mesaj

ayrıca anti virüs programı ile tarattırmama imkan yok çünkü bilgisayarın masa üstüne ulaşamıyorum ki sadece siyah ekran ve yukarıda belirttiğim yazılar çıkıyor

lewend
04-09-2007, 12:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

evet o isletim sistemi cd sidir.sistemdeki hatalari duzeltir.acarken bide f8 devamli basarak guvenli sekilde acmayi dene ve sistem geri yuklemeden onceki iyi bir duruma yukle.

Borga-x
04-09-2007, 12:27   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Evet sana verılen XP CD'sı veya kurtarma CD'sını takıp sıstemı kurtar daha sonra masaustun gelecek o zamanda AV yukle (Kaspersky 1 tercıhdır.) ve sıstemını tarattır.

gag
04-09-2007, 12:42   |  #7  
OP Üye
76 mesaj

İşletim sistemim Vista.Bilgisayarımda Kaspersky deneme sürümü yüklü.Casper marka bilgisayar almıştım ve içinden casper logosu olan 32 bit sürümlü bir CD çıkmıştı.Herhalde onu tekrar yüklemem gerekecek.CD'yi sürücüye takıp ilk mesajımdaki işlemleri yaptıktan sonra sorundan kurtulacak mıyım? Ayrıca pcdeki verilerime bir zarar gelecek mi?Böyle yaparsam wista sıfırdan mı kurulmuş olacak yoksa sistemi mi onaracak? Ayrıca bütün bu işlmeler çok uzun sürer mi? Vaktinizi aldığım için özür dilerim.İlginiz için çok teşekkürler.

Borga-x
04-09-2007, 13:25   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj

uzun sürermi bilmiyorum.Sana kurtarma CD'sı verılmıştır. Sıfırdan Vısta cD'sı verıldıgını sanmıyorum. Kurtarma yaptıgında bilgilerine bır sey olmaz. Ama guvenlı kıpte açabiliyorsan aç ve c'deki özel bilgleri d'ye veya başka bır HDD aktarmayı deneyebılırsın. Garantı olsun...

gag
04-09-2007, 18:12   |  #9  
OP Üye
76 mesaj

Arkadaşım, benden habersiz işletim sistemi CD'sini pc'ye takıp başlatmış.Şimdi masaüstü geldi ama PC'yi ilk aldığım hale dönmüş.Yüklediğim programların hepsi kayıp.Herhalde işletim sistemi sıfırdan kurulmuş.3 aylık emeklerim,indirdiğim programların hepsi uçmuş.İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

neyzen64
27-09-2007, 17:42   |  #10  
Üye
84 mesaj
gag
Arkadaşım, benden habersiz işletim sistemi CD'sini pc'ye takıp başlatmış.Şimdi masaüstü geldi ama PC'yi ilk aldığım hale dönmüş.Yüklediğim programların hepsi kayıp.Herhalde işletim sistemi sıfırdan kurulmuş.3 aylık emeklerim,indirdiğim programların hepsi uçmuş.İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

merak etme şayet önemli verilerin varsa programlar arcılığıyla kurtarabilirsin chip geçen sen vermişti istersin tekrar sayılarını araştırıp bulabilirsin