bilgisayarım kablosuz ağları görmüyor

gsln
21-03-2010, 08:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
130 mesaj

toshiba l505-11e kullanmaya başladım.ama bilgisayarı daha tanımıyorum..
evde kablolu internetim vardı.bilgisayara taktım ama çalıştıramadım..
şimdide komşulardaki kablosuz ağları görmüyor benim bilgisayar :)
onları kullanacağımdan değil.zaten şifre koymuşlar ama arkadaşlara gittiğimde de bilgisyarım kablosuz ağları görmezse diye korkuyorum..
sanırım orayı kapattım biryerden.ilk gün görüyordu ağları..
kablosuz ağları görme kısmını nasıl açarım bilgisayardan.lütfen yardımcı olun..
şimdiden çok teşekkürler..

nonpasaran
21-03-2010, 10:15   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

düğmesi vardır muhtemelen onu kontrol et
eğer yazılımsal olarak kapalı ise ağ ve paylaşım merkezinde bağdaştırıcı ayarları vardır ordan veya bilgisayara sağ tıklayıp yönet dedikten sonra seçebileceğin aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısını devreye alabilirsin eğer 7 kullanıyorsan ağ simgesine tıklayıp sorun gder dersen ve eğer bağdaştırıcın kapalı ise otomatik olarak algılayıp açacaktır
sonuçta sorun pek çok şey olabilir biraz kurcalaman lazım ama aygıt yöneticisinde herşeyin yolunda olduğundan emin ol

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 21 Mart 2010 10:16
gsln
21-03-2010, 11:43   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
130 mesaj

windows 7 kullanıyorum..dediğiniz gibi sorun gider e tıkladım ve sorun giderme sorun belirleyemedi yazısı çıktı..birkaç gün önce tüm görüyordu kablosuz ağları..başka bir yerde kablolu interneti denemiştik.ondan sonra bilgisayarı eve getirdiimde kablosuz ağları görememeye başladı bilgisayar..
l505-11e de kablosuz interneti kullanmak için bir tuş mu var acaba..bulamadım..

nonpasaran
21-03-2010, 12:35   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: gsln  
windows 7 kullanıyorum..dediğiniz gibi sorun gider e tıkladım ve sorun giderme sorun belirleyemedi yazısı çıktı..birkaç gün önce tüm görüyordu kablosuz ağları..başka bir yerde kablolu interneti denemiştik.ondan sonra bilgisayarı eve getirdiimde kablosuz ağları görememeye başladı bilgisayar..
l505-11e de kablosuz interneti kullanmak için bir tuş mu var acaba..bulamadım..
eğer aygıt yöneticisinde herşey yolunda gibi görünüyorsa problem donanımsal olabilir bence aygıt yöneticisine gidip ağ bağdaştırıcınızın sürücüsünü güncelleyin eğer sorun çözülmez ise sorun büyük ihtimalle donanımsaldır birde bazı üreticiler toshiba hiç kullnmadığım için toshiba da varmı bilmiyorum bunun için bir yazılım yüklerler wireless menager gibi bir ismi olur tüm programlarda bir ara varsa onun üzerinden etkinleştirmeye çalış
en son seçenek ise forumda süleyman isminde bir kullanıcı var toshiba kullanıyor ve bu konularda deneyimlidir forumda olsa yanıt verirdi ama sanırım yok ona özel mesaj atıp sorununu anlat toshiba kullndığı için daha rahat yardımcı olur sana

emre386
27-03-2011, 16:06   |  #5  
emre386 avatarı
Yeni Üye
34 mesaj

FN tuşuna bas ve FN tuşu basılıyken F8'e bas