Bilgisayarım Kilitleniyor..

masolak
02-06-2008, 00:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Selam Arkadaşlar;

Bilgisayarımda Bullguard antivirüs internet security programını kullanıyorum. Biliyorsunuzdurki bu antivirüs programı Firewall ve bir çok özelliği yanında bulunduran tam koruma sağlayan programlardan biri.

Ancak ben hamachi programını yükleyip multiplayer olarak oyun oynamak istediğimde bilgisayarım kilitleniyor. Hamachi programını başlangıcta çalıştırmama rağmen sanırım ağ ile ilgili işlemler kurulduğundan bilgisayar açıldıktan 2-3 dk sonra bilgisayarıum kilitleniyor. Çözüm önderilerinizi bekliyorum??

Davidoff
02-06-2008, 01:17   |  #2  
Taze Üye
15 mesaj

bazı antivirüs programları hamachi programını engelliyo kardeş.bu onlardan birimi değilmi emin değilim fakat antivirüsü iptal edip girmeyi bi dene bence.Ama illa antivirüssüz girmek istemiyorum diyorsan.Bence problem hamachinin port açar gibi bi işlem yaparak multiplayer olarak oynamaya çalışmasını antivirüs yazılımın port açma olarak algılıyor ve sistemin zarar görmemesi için bunu engelliyor olabilir.bunun çözümüde bence modemindeki portları açarak girebilirsin ama tavsiye etmem.en azından oyuna girdikten sonra kapatırsın ama genede port açmanı pek tavsiye etmem..

masolak
02-06-2008, 14:35   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Teşekkürler kardeş. sanırım senin dediğin gibi Antivirüs programı ile çakışıyor olabilir. Kullandığım antivirüs programında firewall, antispy, antivirüs gibi bir çok özellik kullanıyor ve firewall ile portları kapatıyor zannedersem. çözümü Ücretsiz AVG Antivirüsü kullanarak sağlayabilirmiyim acaba?

masolak
05-06-2008, 13:36   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Arkadaşlar Frewallı bulunan güvenlik programlarını kaldırdım. ama her nedense hamachiyi kurduğumda ilk etapta çalışmasına rağmen PC kapanıp açıldığında 1-2 dk. sonra kilitleniyor. Hamachiyi sistemden kaldırdığımda ise sorun düzeliyor. ne yapmam gerekiyor??