bilgisayarım sürekli kilitleniyor...

gcmn
11-08-2007, 21:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bilgisayarımda herhangi bir islem yaparken kısa bi sure dahi acık kalsa ekranda kilitlenme oluyor hem mause hem de klavye islevligini yitiriyor daha sonra ekran kararıyor. (biraz bekledigimde bilgisayar resetlenio ve ekran 4 bit te calısıo*bu olay her zaman olmuo ). kasayı actıgımda asırı derecede ısındıgını goruorum. sorunun ekran kartından olabilecegini dusundum.fanı kontrol ettim bozuktu. simdi degistirdim ancak sorun yine devam ediyor.  cihazda hic bi oyunu oynayamıorum.bi cozum uretebilecek olan varmı?simdiden tesekkeurler..

işletim sistemi: windows xp
sistem özellikleri:
intel p4 3.00 ghz
512 mb ram
NVIDIA geforce fx5200
80 gb hafıza
17" samsung syncmaster 793df

internet tarayıcı: internet explorer 6

benersince
11-08-2007, 21:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

sıcaklık degerlerini yazarmısın bide ram ini kontrol et

Quad-Core
11-08-2007, 21:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

sistemin aşırı ısınıyor olabilir bu sadece ekran kartından kaynaklanmaz chıpset,işlemci,anakart vb.. gibi aygıtlar ısınıyor olabilir vede bunun sonucunda sistem restart yapıyor olabilir
------------------------------------------------------------
bide bazı virüsler sistem ramından geçinerek sisteme yavaslatabilir bu denenle sitem yersiz bellek olduğu için sistem kilitleniyor olabilir
iyi yaksamlar

xxxx
11-08-2007, 22:04   |  #4  
Yeni Üye
44 mesaj

fanının bozuk olduğunu fanı değiştirdiğini söylemişsin,fanı değiştirene kadar sanırım başka problemler de ortaya çıkmış,arkadaşların da dediği gibi sadece ekran kartı değil ram ve ana kartıda etkiler ısınma.

a bir gir istersen,mail yoluyla yardımcı olurlar sanıyorum,istanbul anadolu yakasındaysanız eğer gelip ücretsiz arıza tespiti de yapıyorlar.

copy_64
12-08-2007, 00:32   |  #5  
copy_64 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
370 mesaj

bence ya ekran kartı yada ram dir aama büyük ihtimal ekran kartından ekran kartının fanın iyice bir konnraol et eekran kkartın cok ısınıyor olabilir....