bilgisayarım yavaşladı

HPQ-User
19-09-2008, 10:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

süheyla sormuş:
bir kaç hafta önce pc' de donanımsal bir problem meydana geldi.garanti kapsamında teknik servise verdik. bize pc de yavaşlama oldugunu ve bazı dosyaların tarafımızdan silinmiş olabilecegi ve kendilerinin silenen dostaları geri yükledikleri artık yavaşlık problemiyle karşılaşmayacağımızı söylediler .ama eskisinden dahada fazla yavaşladı.kendilerine söyledigimde kabul etmiyorlar ve beni aydınlatamadılar sizce ne problem olabilir?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
intel pentium (çift çekirdekli) işlemci
160 GB harddisk
1 GB  ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

Mehmet-
19-09-2008, 10:14   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

"bir kaç hafta önce pc' de donanımsal bir problem meydana geldi." demişsiniz. Bunu neye dayanarak demiştiniz. Yani nasıl bir donanımsal sorun?
teknik sevis vista işletim sistemini onarım yapmış. Açıkçası zarar görmüş bir işletim sistemini onarım yapma taraftarı değilim. Zamanım varsa direk format atarım. Onarım yapmaktan kat kat iyidir.
Yazılım bakımı açısından http://www.ccleaner.com/ bunu indirin. hataları taratıp silin. kayıt defterini de elden geçirin.
Bir de vista için 1gb ram ideal değil. Siz ona 1gb daha taksanız daha iyi performans alırsınız. Saygılar...