Bilgisayarımda oyun açmaya kalkıca kesik

HPQ-User
08-03-2010, 23:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

burgutex sormuş:
Windows Xp Sp3 yüklü bilgisayarımda Sapphira 256 Mb DDR4 ekran kartım var. Daha evvel defalarca kurduğum oyunları bazen kurduğum halde aşağıdaki sıkıntıyı oluşturuyor.

Bazı Xp kurulumlarından sonra mesela Crysis'i kurup açmaya çalıştığımda tutuk tutuk açılıyor. Yani ilk açılışta mesela yuvarlak birşey çıkıyor, ardından Crytek logo animasyonu.. Ama zzzııtt, zzzıııtt, zzıııttt gibi kesik kesik sesler çıkartıyor ve görüntü de kesik kesik geliyor. İnşallah anlatabilmişimdir. Grafik kartı sürücüsünü tekrar yükledim, aynı sorun yine var. 2 Crysis oyununda da aynı sonuç.. Sizce sebebi ne olabilir. Makinenin içindeki tozları da az evvel aldım kompresörle.. Grafik kartı ayarlarından desem, Catalist Control Center üzerinden ufak değişiklikler yapıp denediğim halde olmadı..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
3 gb Ram A-Data
Sapphire 256 Mb DDR4 ekran kartı
1 tb HDD
Skystar uydu kartı
1 adet 500 Gb dahili HDD (bağlı değil)
1 adet 320 Gb dahili HDD (bağlı değil)
1 adet 250 Gb dahili HDD (IDe-yedekleme için, üzerinde işletim sistemi yok)
1 adet 1 tb harici HDD
2 adet DVD yazıcısı
1 adet klavye
1 adet fare
1 paket te fındık kreması var; ama bilgisayara sinirlendim, onu ben yiyorum, donanımdan sayılmaz.. biraz seratonin sağlasın da moralim yerine gelsin..

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/4.0.249.89 Safari/532.5