bilgisayarımda ses yok

HPQ-User
24-09-2008, 11:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zafer sormuş:
ses programını kaldırdım müzik acıyo ama işte ses yok videolarda falan hiç yok internettekilerde yok zaten lülfen yardımcı olurmusunuz

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarımda ses pragramını kaldırdım yanlıslıkla

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Mehmet-
24-09-2008, 12:16   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Ses kartı driverini kaldırmışsınız. Elinizde anakartın xp driver cd si varsa onu takın ve ses ile ilgili olanı tıklayıp otomatik yükleme yapın. Elinizde driver yoksa http://www.inndir.com/program.php?id=24352 bunu indirin. Bu programı çalıştırınca ses ile ilgili bölümden ses kartınızın marka modelini öğrenip buraya yazarsanız driver bulmanızda yardımcı oluruz. Everest programını kullanmak zor değil. Ses ile ilgili bölümleri kurcalayın karşınıza ses kartının marka modeli çıkacaktır. Bu program bu işe yarıyor zaten...

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 24 Eylül 2008 12:20
stern
24-09-2008, 12:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

aygıt yöneticisi içersinde sarı önlem veya soru işareti olarak gördüğün bir yer varsa yukarıda belirtilen işlemleri yapmalısın eğer yoksa microsoft'u arayara
support.microsoft.com/kb/888111 linkte bulunan hotfix'i istemen gerekebilir. bu high defination ses kartları için yazılmış bir fixdir bunlarlada sorun çözülmüyosa burda belirtirsen diğer çözüm adımlarınıda kontrol edebiliriz