Bilgisayarımı her açtığımda XP yeni formatlı gibi!

tastekin
15-10-2009, 20:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Beyler acil bir işim olduğundan bilgisayarımı oyunda iken direkdüğmesine uzun basarak kapattım. Akşam eve gelip bilgisayarımıaçtığımda Windows Kişisel Ayarları diye bir yazı geldi . Windows açıldıve Masaüstü simgelerim yoktu, sadece Çöp kutusu vardı. Sağ alt köşedeWindows XP Turu Atın uyarısı çıktı. Yani tam bir yeni format atılmışgibi idi. Tüm programlar duruyor fakat tüm ayarlar yok olmuş durumda.Yalnız bir sorunum daha var ki bu durum her kapatıp açtığımdatekrarlanıyor. Ayarlarım kaydolmuyor. Xp kendini yeni formatlanmış gibiaçılıyor.

Lütfen buna bir çare bulabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

bloodie
15-10-2009, 20:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

deep freeze yüklüdür.

Banned
15-10-2009, 20:42   |  #3  
Banlandı
1,256 mesaj

Evet.Deepfreeze yüklü olabilir.

bulutbeyunus
15-10-2009, 20:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

peki her hamgi bi program yukledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığında aynen dedın olay oluyormu ?

International Affairs
15-10-2009, 20:43   |  #5  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

deep freeze  yüklümü pc de?

teknohat
15-10-2009, 20:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

C:\ > Documents and setting klasöründe önceki oturumuza dair bir klasör varmı?

Kırık Çocuk
16-10-2009, 16:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

DeepFreeze gibi silme programları yüklü olabilir.

omerfarrap1
16-10-2009, 17:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

Niye cevap yok

gokhan38
16-10-2009, 17:15   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

sistem geri yüklemeyi denesene bi belki işe yarar düzgün calıştıgı bi zamana geri yükle ; )

tastekin
18-10-2009, 01:19   |  #10  
OP Taze Üye
6 mesaj

özür diliyorum işlerimin yoğunluğundan konuyu mercek altına alamadım. bilgisayarımda defreeze yüklü değil . Document and Settings'den önceki oturuma dair bilgiui nasıl bulabilirim. Sistem geri yüklemeyi deniyeceğim hemen teşekkürler ilginiz için.

tastekin
18-10-2009, 02:04   |  #11  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet sistem geri yükleme benim çareme derman olamadı :)

açılış ekranım bu tabi bundan önce sol üst köşede " Kişisel ayarlar yaplıandırılıyor " yazısı çıkıyor ve media player felan yazıyor. Öyle birşey ki masaüstünde bir dosya varsa siliniyor kapanıp açıldığında ve belgelerim sıfırlanıyor. Ne alınan dosyalarım kalıyor ne de oyun save'leri . Belki düğmeden kapatmadan dolayı bir kaç dosya silinmiş olabilir. Format atmak yada İşletim sistemini onarmaktan başka bir çare varmıdır?

teknohat
18-10-2009, 10:13   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj
Alıntı: tastekin  
özür diliyorum işlerimin yoğunluğundan konuyu mercek altına alamadım. bilgisayarımda defreeze yüklü değil . Document and Settings'den önceki oturuma dair bilgiui nasıl bulabilirim. Sistem geri yüklemeyi deniyeceğim hemen teşekkürler ilginiz için.
Diyelimki önceki oturumunuzun adı aaa.C sürücüsüne, oradan da documents amd setting klasörüne girin. Orada aaa adında bir klasör var mı bakın.

tastekin
18-10-2009, 19:56   |  #13  
OP Taze Üye
6 mesaj

var dostum zaten program files da ki tüm dosyalarım da duruyor. Yeni bir program yüklesem oda duruyor :) ama enteresandır ki bilgisayar yeni formatlı gibi başlayıp tüm ayarlar siliniyor.

PC.Kopat
18-10-2009, 20:12   |  #14  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Profil dosyaların silinmiş ya da hasar görmüş... Herkesin başına gelebilecek bir olaydır kullanıcı silinir yeni hesap yaratılır işte çözüm :D

TGSOFT
19-10-2009, 09:18   |  #15  
TGSOFT avatarı
Yeni Üye
46 mesaj

Yeni bir kullanıcı hesabı açman umarım çare olur..

mustafa2116
19-10-2009, 18:51   |  #16  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Aldığın virüs yada  Kayıt esnasındaki kapatışın sisitemin regeditini etkileimiş.

Belgelerim klasörünü aç
Araçlar >>> klasör secenekleri>> görünüm>>

gizli klasörelri göster i tıkla
Korumalaı işletim sisitemi dosyalarını gizlenin işaretini kladır.
 tamam diyerek kapat

Sen xp kullandığın için
documen and setting e gir ve açılış yaptığın  bilgisayar isimli klasör adını işaretle ve sağtık yap

Sağ tık>>Özellikler>> Güvenlik

Altaki gelişmis seceneğine tıkla  gelen pencereden sahip sekmesine tıkla
ve bilgisayar adının olduğu sahibi seç 
Gelen pencerede tümüne izin ver olarak seç tamam de kapat
Önceki ekranın altındaki  sekme kutcuğunu işaretle  uygula de ve tamam diyip kapat
Tümünü tamma diyerek kapat.
Böylelikle sisitemin kayıtları Dosyanının içinde kayıtlı klaır.

Önemli not : Sistemine virüs girmiş hiçbir bilgisayar bu ayarlara izin vermez çünkü virüsler kendilerini engelleyecek tek ve yegane özelliği engellerler. Bu nedenle klasör seçenekleride virüsler yüzünden silinmiş olmaktadır.

tastekin
19-10-2009, 19:31   |  #17  
OP Taze Üye
6 mesaj

şimdi o dediğin özellik yok dediklerini uyguladım. Fakat güvenlik sekmesi yok. Çözüm yolu nedir?

tastekin
19-10-2009, 20:08   |  #18  
OP Taze Üye
6 mesaj

0PC-Kopat0 ve bluebead

Arkadaşlarım fikirleriniz için teşekkür ediyorum. Derdimin dermanı oldunuz, yeni bir hesap açtım ve durum düzeldi. Çok basit birşeymiş oysa ki :) Herkese teşekürler....

Son Düzenleme: tastekin ~ 19 Ekim 2009 20:09
mustafa2116
20-10-2009, 18:53   |  #19  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Dediklerimi yapmışsın ancak bir sorun var galiba sen yanlış sekmeyi açmışsın.  Sonunda  "(önerilen)" yaznan korumalı işletim sisitemi dosyaları yazıyor onun sekmesinin işaretini kaldır tyani başında işaret kalmasın. Ozaman dediklerim açılır.

Altaki yazıyı oku çünkü bir çok kez bana bu tür bilgisayarlar geliyor.

Dediklerimi yapmana rağmen güvenlik sekmesi çıkmıyorsa virüs klasör sisitemini dondurmuş olabilir.
Özellikle gelişmiş virüsler klasör  sistemini silmek yerine kilitlemeyi seçiyor. Böyleikle sisitemde kendi değişiklikleri yapılsada virüsün girdiği göülmüyor.Kalsör sekmelerini değiştirmeye kaltığındaysa sanki uygulanıyormuş gibi onaylıyor ama  gerçek  yapılan değişikliğin uygulanmadığında görülüyor.

Dikkatli ol açtığın yeni kullanıcının da virüsten etkilenmesi an meselesi olabilir. BİLGİSAYARINDA VİRÜS VARSA BU DEDİKLERİM GERÇEKLEŞİR. HATTA KAFASINA GÖRE KULLANICI AÇMAYA BİLE BAŞLAYABİLİYOR.

Kendi bilgisayarımda 10 un üzerinde kalıplı virüs var. Birçoğunun çalışma sistemini bilmekteyim. Bu nendenle bilgisayarda bu tür virüsler olunca windows cd sindeki klasör sekmesini kullanmanı tercih ettiririm. Hem dll yenilenir hem de regedit düzeltildiğinden kapatana kadar sende virüsü silersin.
Böylelikle virüs etkisiz kalır.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 20 Ekim 2009 18:57
TGSOFT
11-02-2010, 09:59   |  #20  
TGSOFT avatarı
Yeni Üye
46 mesaj

Rica Ederim. Her zaman kardeşim.

catli42
11-02-2010, 12:42   |  #21  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

20 Eki 2009 : 18:53

Dediklerimi yapmışsın ancak bir sorun var galiba sen yanlış sekmeyi açmışsın.  Sonunda  "(önerilen)" yaznan korumalı işletim sisitemi dosyaları yazıyor onun sekmesinin işaretini kaldır tyani başında işaret kalmasın. Ozaman dediklerim açılır.

Altaki yazıyı oku çünkü bir çok kez bana bu tür bilgisayarlar geliyor.

Dediklerimi yapmana rağmen güvenlik sekmesi çıkmıyorsa virüs klasör sisitemini dondurmuş olabilir.
Özellikle gelişmiş virüsler klasör  sistemini silmek yerine kilitlemeyi seçiyor. Böyleikle sisitemde kendi değişiklikleri yapılsada virüsün girdiği göülmüyor.Kalsör sekmelerini değiştirmeye kaltığındaysa sanki uygulanıyormuş gibi onaylıyor ama  gerçek  yapılan değişikliğin uygulanmadığında görülüyor.

Dikkatli ol açtığın yeni kullanıcının da virüsten etkilenmesi an meselesi olabilir. BİLGİSAYARINDA VİRÜS VARSA BU DEDİKLERİM GERÇEKLEŞİR. HATTA KAFASINA GÖRE KULLANICI AÇMAYA BİLE BAŞLAYABİLİYOR.

Kendi bilgisayarımda 10 un üzerinde kalıplı virüs var. Birçoğunun çalışma sistemini bilmekteyim. Bu nendenle bilgisayarda bu tür virüsler olunca windows cd sindeki klasör sekmesini kullanmanı tercih ettiririm. Hem dll yenilenir hem de regedit düzeltildiğinden kapatana kadar sende virüsü silersin.
Böylelikle virüs etkisiz kalır.

selam burdaki sorunu tam anlayamadim windows cd sindeki klasör sekmeni ne oluyor bunu resimli bir aciklarmisin cd sürücüye koyduk diyelim cd,denmi baslatacagiz yoksa normal sürücüye koyup ne yapmaliyiz bir resim koyabilimisin acaba windows cd sindeki klasör ama hangisini mesela