Bilgisayarımı Kaldırıyorum. Önerileriniz Nelerdir?

nooodoubt
26-08-2010, 00:51   |  #1  
nooodoubt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

Arkadaşlar ygs-lys sınavları dolayısı ile bilgisayarımı 1 yıllığına kutusuna kaldırma kararı aldım. 1 yıl sonra bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde tekrar kullanmak için kaldırmadan önce ve bilgisayarı tutacağım ortam konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Banned
26-08-2010, 00:59   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hiç farketmez nemli olmasın yeter. Yinede imkanınız varsa donanımları söküp alkol ile temizleyip havasını alabileceğiniz poşetlerde saklarsanız daha iyi olacaktır. Bu arada kararın güzel ancak saakat gerektirir. hem sadece bilgisayarı değil tüm sosyaliteyi ve eğlenceyi atarak gelecek yılların için bir yılını feda edebilirsin. Sen yinede aşırıya kaçmadan planlı ol bence yeterli.

YURDAER
26-08-2010, 01:00   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

öncelikle sınavlarına başarılar dilerim.Bilgisayarını öncelikle rütübetten ve darbeden uzak bir yere kaldırman gerekir.ben bir elektronikçi olarak eğer uzun süre bilgisayarını kullanmayacaksan ayda en azında birkere olması şartıyla kasanı ortalama birkaç dakika çalıştırmanın faydası oalcaktır.sadece kasaya enerji verirsen zamanla kasa içerisinde çalışmamöaya bağlı oluşabilecek oksitlenmenin önüne geçebilirsin.Önerimi dikkate almalısın unutma.

nooodoubt
26-08-2010, 01:11   |  #4  
nooodoubt avatarı
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj

@ khramn: pc ve sınav hakkındaki önerileriniz için teşekkür ederim. Haklısınız. sadece bilgisayar kaldırmakla iş bitmiyor maalesef. Güzel bir hayat için 1 yıldan feragat etmeliyim. :)
@ YURDAER: önerileriniz ve güzel dileğiniz  için teşekkür ederim. Bu ayda bir çalıştırma olayı aklıma gelmemişti, yapacağım. Teşekkür ederim. :)

Son Düzenleme: nooodoubt ~ 26 Ağustos 2010 01:15
YURDAER
26-08-2010, 02:44   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

rica ederim.Yardımcım olabildiysem ne mutlu.

emrecil81
26-08-2010, 13:05   |  #6  
Yeni Üye
25 mesaj

Sana şöyle bir öneride bulunayım. o bilgisayarı hiç  kaldırma bence :)  zamanında bende çokk kaldırıp kurdum.  hiç faydası olmadı..  sorun bilgisayarının odanda kurulu olması değil.   eğer bir kişi ygs veya lys de başarılı olabilceğini kafasına koymuş ve ders çalışacagına inanmışsa  bilgisayar varkende  başarıya ulaşır.  başarılar dilerim.

nooodoubt
26-08-2010, 14:59   |  #7  
nooodoubt avatarı
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj
Alıntı: emrecil81  
Sana şöyle bir öneride bulunayım. o bilgisayarı hiç  kaldırma bence :)  zamanında bende çokk kaldırıp kurdum.  hiç faydası olmadı..  sorun bilgisayarının odanda kurulu olması değil.   eğer bir kişi ygs veya lys de başarılı olabilceğini kafasına koymuş ve ders çalışacagına inanmışsa  bilgisayar varkende  başarıya ulaşır.  başarılar dilerim.
Evet orası öylede, ben bilgisayar varken çalışamayacağımı çok iyi biliyorum. :D

sedmayer
26-08-2010, 23:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
953 mesaj

sadece güç kablosunu babana ver ve saklasın.

nooodoubt
27-08-2010, 13:16   |  #9  
nooodoubt avatarı
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj
Alıntı: sedmayer  
sadece güç kablosunu babana ver ve saklasın.
  Onu da zamanında yaptım. İşe yaramadı. Aklım yine pc de oluyor.  :D

Atilla Sarıtaş
27-08-2010, 14:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Uzun süre kapalı kalınca bios pili bitmesi olmaz mı ? Bios da OC ya da herhangi bi önemli ayar yapılmadıysa pil'i de çıkart kenara koy :))