BİLGİSAYARIMI YAVAŞLATAN BİR PROGRAM VAR

HPQ-User
06-08-2008, 10:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Geheimnis sormuş:
Bilgisayarıma bir kaç ay önce bir ingilizce öğrenme programı indirdim.Freeware.Bilgisayar yavaşladı.Bu programı silmeye çalıştım.Hata verdi.Program ekle/kaldırdan sileyim dedim.Görünürde sildi.Ama hala bilgisayar yavaş ve bilgisayar kapanırken bu programın isminde çıkan ablem çıkıyor.Bilgisayarın kapanması için -Şimdi Sonlandır- seçeneğini tıklamam gerekiyor.Bilgisayar fazla dolduğu için yavaşladığını düşündüm bu yüzden tüm müziklerimi ve resimlerimi cd'ye aktardım.YAVAŞ YAVAŞ YAVAŞ...
Sizce ne yapmalıyım.Bana yardım edin...
:S

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

fdumanli
06-08-2008, 10:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
414 mesaj

Bunun ingilizce eğitim seti olduğuna eminmisin :d

muhammedtumbul
06-08-2008, 11:01   |  #3  
Üye
75 mesaj

Bilgisayar açıldığında çalışan bir virüs te olabilir. Başlat\Çalıştır\msconfig
Başlangıç sekmesinden bilmediğin programların yanındaki onay işaretini kaldırmayı dene.

Kolay gelsin..

SAİNT
06-08-2008, 11:05   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

kardeş sana tavsiyem revo uninstaller var o programı indirmeni ve ccleaner programını kurup güzel bir temizlik yap hepsi sistem araçlarında bu formda chıp anasayfada dowland bölümünde neden link vermiyorum çünkü tam olarak aklımda değil nerde olduğu ve kaldırma olayına gelince kullandığın bazı programlar sayfayı kapat desende kendini kapatmaz sağ alt tarafda yada sistem arkasına kendini gizler ve kaldırmaya çalışığın an uyarı gelir şimdi sonlandır yada başka bir program tarafından kullanılmadığına emin olun diye ayrıca indireceğin programlar türkçe zorluk çekmessin eğer biraz kurcalarsan anlarsın

minnoş_97
06-08-2008, 11:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

yapacağın;
Auslogics boost speedi indir(Googleden auslogics yaz çıkıyo sitesi ordan bulursun)15 günlük deneme süresi var o sırada işlerini hallet.
one button checkupa tıkla.
çıkan butonların hepsine tıkla.next de.(yada okda olabilir) son adımda ok de ve programı kapat.sorunun çözülecektir