Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

CHIP Online
13-04-2009, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bilgisayarınızı yeteri kadar koruyabiliyor musunuz? Bu yazıyı okumadan karar vermeyin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bilg ... ni-kurun_12079.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Hiç şüphe yok ki internet insanlık için gerçekten de çok büyük bir nimet. Artık gerçek hayatta yapmak durumunda olduğumuz birçok şeyi internet üzerinde ve kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Ama internetin bu iyi taraflarını gölgede bırakan bazı etmenler de maalesef yok değil.

Virüsler, trojanler, sistem düşmanı hacker'lar ve daha niceleri... İnternette milyonlarcası bulunan ve kurbanlarını pusuda bekleyen birçok tehdit, her zaman için kullanıcıların büyük bir kabusu olmuştur ve görünen o ki bu kabus daha uzun bir süre devam edecek gibi.

Ancak tüm bu olumsuz tabloya rağmen internette bulunan bu tehditlerden korunmak için kullanıcıların alabilecekleri bazı önlemler de yok değil. Örneğin güvenlik yazılımlarını bilgisayara mutlak suretle kurmak ve internetteki tehditlere karşı bilinçli olmak gibi.

Fakat bu makalemizde size basitçe güvenlik yazılımı kurun, antivirüs yazılımlarını güncelleyin gibi klişe noktalara değinmeyeceğiz. Aksine, bu yazımızda kullanıcıların gözünden sıklıkla kaçan ve kullanıcıları ciddi bir şekilde mağdur eden bazı noktaların üzerinde duracağız. Eminiz, bu yazıyı okuduktan sonra internet artık o kadar da korkulu rüyanız olmayacak.

Yazımızın devamını okumak için galeri sayfalarımıza girebilirsiniz.

Tüm konu: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin bu makaleye eklemek istediğiniz noktalar var mı?

Fattur
13-04-2009, 21:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Önce kullanıcı sonra belki bu saydıklarınız gelebilir....

piRe_
13-04-2009, 22:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Ee... Sonuç?...
Yönlendirdiğiniz adreste de aynı yazılar var. Hadi ben zır cahil biriyim, makalenizi okudum resimlere de baktım peki şimdi ne yapmam gerekiyor?

Yav kusura bakmayın ama benim kafam sizin yazdığınız makalelere basmıyor. Ya ben de bir anormallik var ya da siz ne yazdığınızı bilmiyorsunuz. Hep aynı tarz ifadeler ve gerisi yok. Şuna bir nokta koyun artık ve herkesin anlayacağı dilde yazın ne olur. Sırf bu yüzden forumda okumadığım hatta okumaktan kaçındığım sadece makaleleriniz var. Okumak istiyorum sinir harbine giriyorum, tekrar tekrar okuyorum yine aynı.

Makalenizi özetlersek;
İnternette virüsler, trojanlar,hackerlar ve daha sayamadığımız tehlikeler var.
Korunmak için antivirüs yükleyeceğiz,
Peki son paragrafta belirttiğiniz püf noktalarına ne oldu? puff mu oldu?

Selçuk İslamoğlu
13-04-2009, 23:55   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

piRE_, bodoslama atlamadan galerideki resimlerin sağ taraflarındaki açıklamalara bakmayı denedin mi? :)

man on the moon
14-04-2009, 01:02   |  #5  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

bu soruyu bir çok yere sordum ama cevabını alamadım.
neredeyse bütün indirme yöneticilerinde "dosya indirme tamamlandıktan sonra hangi anti-virus le taransın"
bunun nasıl yapılacağını bulamadım.
yani antivirus u seçeceğiz. peki hangi parametreyi kullanacağız ki bizim yerimize otomatik olarak taransın?
evet bunu merak ediyorum?

piRe_
14-04-2009, 02:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
Selçuk İslamoğlu
piRE_, bodoslama atlamadan galerideki resimlerin sağ taraflarındaki açıklamalara bakmayı denedin mi? :)
Utanma
Harbiden bodoslama atlamışım yav. Kahkaha Bunca zamandır o alanlar hiç dikkatimi çekmemişti. (Sağ! tarafa olan kızgınlığımdan olsa gerek :P Saçımı bile sola tararım.) Ben de bu konular neden hep eksik diye hayıflanıyordum. Demekki bende bir problem varmış. Artık her makaleyi dikkatlice okuyacağımdan emin olabilirsiniz. Zonk

Açıklama için gerçekten teşekkür ederim Selçuk Bey. Bir daha toslamamak için dikkat ederim. Ağzı kulaklarına varıyor

Son Düzenleme: piRe_ ~ 14 Nisan 2009 02:34
Banned
14-04-2009, 02:34   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
piRe_
Ee... Sonuç?...
Yönlendirdiğiniz adreste de aynı yazılar var. Hadi ben zır cahil biriyim, makalenizi okudum resimlere de baktım peki şimdi ne yapmam gerekiyor?

Yav kusura bakmayın ama benim kafam sizin yazdığınız makalelere basmıyor. Ya ben de bir anormallik var ya da siz ne yazdığınızı bilmiyorsunuz. Hep aynı tarz ifadeler ve gerisi yok. Şuna bir nokta koyun artık ve herkesin anlayacağı dilde yazın ne olur. Sırf bu yüzden forumda okumadığım hatta okumaktan kaçındığım sadece makaleleriniz var. Okumak istiyorum sinir harbine giriyorum, tekrar tekrar okuyorum yine aynı.

Makalenizi özetlersek;
İnternette virüsler, trojanlar,hackerlar ve daha sayamadığımız tehlikeler var.
Korunmak için antivirüs yükleyeceğiz,
Peki son paragrafta belirttiğiniz püf noktalarına ne oldu? puff mu oldu?

PC YERYÜzünün kendi kendini  öğreten tek makinasıdır pcye ve bilgiye ne kadar sabırlı mantıklı yaklaşırsan o kadar kolay çözersin

man on the moon
14-04-2009, 02:44   |  #8  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

ben pire ye birşey demiyorum. foruma yazmamış olsamda ilk okuduğum(sanırım 2006 sonunda)  resimli makalede ben de böyle bir afallamıştım. hala iyi olmadığını düşünüyorum. o sayfada belki arkaplan rengi ya da yazının çerçevesi değiştirilerek iyileştirilebilir. hele bugün "galerilerden seçmeler"de üst kısma alınmış belki yazı biraz daha ortalanmak istenmiş ama bu da iyi olmamış.

TrGenC
14-04-2009, 16:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Threatfire  adli programi yukledim daha oncedende nod32 smart scruti 4,0 vardı yeterlımıdır ıkısı acaba ? ram ımda dusuk oldu ıcın fazlada yuklenmek ıstemıyorum

Kapalı Hesap (101323)
15-04-2009, 09:08   |  #10  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kaspersky ınternet securıty 7 .0  + windows güvenlik duvarı + avira antivir + deep freeze benim güvenlik kalkanı bu saydıklarım  hiç  sorun olmuyorGülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 15 Nisan 2009 09:12