bilgisayırım gec kapanıyor

HPQ-User
20-08-2008, 02:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

capriceturk sormuş:
bilgisayarım gec kapanıyor baslat kapat a geldıgımde sonlandırılıyor ıexplorer exe diye bir uyarı cıkıyor eger sımdı sonlandır dersenız kaydedılmemıs verıyı kaybedersınız dıyor lodıng ıslemı bıtınce tekrar tekrar aynı yolu ızlıyor dıkkatımı ceken olay ıse bılgısayarım ne kadar acık kalmıssa okadar gec kapanıyor örn. 12 saat acık kaldı 15 20 dakıkayı buluyor kapanması ne yaptımsa olmadı duzeltemedım bana bu konuda yardım edermısınız?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:

acer aspıre 5920
dual core 2 ddr2
xp kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

viking20
20-08-2008, 03:22   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

HIZLI KAPATMA:Başlat\Çalıştır==> Regedit’e giriyoruz, burada “HKEY_CURRENT_ USER\Control Panel\Desktop” anahtarına gidin, ve “AutoEnd-Task” DWORD
değerinin değerini “1¨ yapın.

capriceturk
20-08-2008, 04:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

hocam sıfırdaydı ama senın dedıgın gıbı 1 yaptım duzelmedi

HİPNOZUM
20-08-2008, 07:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Önce Sanırım IE 7 Yüklü Silip Veya Onar diyip yeniden kurulum yap ardından iyi bir antivirüs programıyla taratıp temizle bilgisayarı.Ayriyeten onunla uğraşacağına daha güvenli olduğu için Mozilla yı kullanmanı tavsiye ederim programlarda mozilla programını tanıttım o IE den daha güvenli eğer hiçbiri çözüm olmuyorsa sistemini geri bir tarihe al......Bilgisayarın geç kapanması ise arkada çalışan programlar yüzündendir oyüzden o programları devre dışı bırakacaksın bunun içinde şu yöntemleri uygulayacaksın. Başlat - çalıştır boşluga ( msconfig) yazıp başlangıc sekmesinden başlangıcta çalışmasını istemedigin programları kaldırabilirsin oradan............kolay gelsin

Son Düzenleme: HİPNOZUM ~ 20 Ağustos 2008 07:42
capriceturk
20-08-2008, 13:52   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

07 ie yi dhay yeni yukledim belki duzelir diye ama sorun ondan oncede aynıydı soyledıgın ıslemı takıp ettım ama pek basarılı olamadım sanırım arkada calısan programları bulamadım mozıllayı yuklesem sorun cozulur mu? guvenlı yukleyebılecegım bırdeadres verırsenız sevınırım ılgınız ve emegınız ıcın tşk..

capriceturk
20-08-2008, 14:06   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

eset nod32 windows doctor ccleaner kullanıyorum
temızleyebıldıgımı temızledım

kudo
20-08-2008, 14:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

bilgisayarınz kapatmadan once başlat calıştır ping yazıp enter deyin sonra bi kaptın bi fark oclakmı

sen pc deki gerksiz prgrmları felan sil tam neyden kaynaklandığn bilmiorum ama

capriceturk
20-08-2008, 14:21   |  #8  
Taze Üye
6 mesaj

buda basarısız oldu..

capriceturk
20-08-2008, 17:20   |  #9  
Taze Üye
6 mesaj

arkadaslar cidden bu konuda yardıma cook ıhtıyacım var yoksa cıldırcam kapanmayınca pılını soksem zararlı olur mu ??

inNteAcoME
20-08-2008, 17:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

arkadam mozillayı yülesen sorun şöyle çözülür: ie yi hiç çalıştırmassan o uyarı çıkmaz ama geç kapanır. tespit ettiğiniz ne kadar açıksa o kadar geç kapanır mantığı şöyle doğru: ne kadar açık kalırsa o süre içinde bir çok işlem yapılır ve bunları sis kapattığınızda aslında servisleri falan filan açık kalır. tıpkı açılış taki gibi bunları kapatmak uzun sürer. size bir yol önereceğim ancak pcnizin sağlığı için hiç önermem: şimdi masa üstüne sağ tıklayın ve yeniden bir kısayol oluşturun ve ögenin konumukısmına
"shutdown -f"  yazın ileri deyin kısa yolun adını girin ve son deyin. şimdi oluşan kısa yola tıkladığınızda bir nebzede olsa daha hızlı kapanacaktır. önermememin nedenideşudur shutdown in -f parametresi uygulamaları kapanmaları için zorlar buda bazen sorunlara yol aça bilir mesela en basitinden wordde çok önemli bir yazı yazdınız ve unuttarak kısayolu çalıştırdınız böylece size bişey sormadan kapanmaya zorlucak tır pc yi böylece sizin yazı gidecek tir. tabi bu örnek word belirli aralıklarla kaydeder ve bir sonrakii açılışa size sunar yani word de %100 kayıp olmaz ama başka bir pro da olur yani karar sizin umarım yardımcı olabilmişimdir.

capriceturk
20-08-2008, 19:54   |  #11  
Taze Üye
6 mesaj

mozıllayı yukledım ama ie yi kaldıramıyorum amacım su kaldırıp tekrar yukleyıp mozıllayı kaşdırmak sanırım benım sorunum burda win32 ve cesitli dosyalrım sanırım zarar gordu temızleyebıldıgmı temızledım lakın en kesın cozum format olarak bakılsada ben sıcak bakmadım mısal www.chıp.com yazıp tıkladıgım zaman bazen kendılıgınden dusuyor yada cook alakasız ark sıtelerı cıkıyor ama tekrar deneyın gırebılıyorum ınt ındırebılecegım ınt sec. ve virüs programı var mı?

inNteAcoME
20-08-2008, 20:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

ie yi kaldıramassın yeniden yükleye bilirsin ie7 veya ie 8 beta yada onara bilirsin sistem dosyaları zarar gördüyse koy sistem cd sini çalıştıra
"sfc /scannow" yaz pc yi yeniden başlat sistem dosyaları yanilenir kis8 var öneririm limki: http://dnl-eu9.kaspersky-labs.co ... /kis8.0.0.454en.exe  bu arada opera ve firefoxu öneririm tarayıcı olarak