bilgisayrım hata veriyor

HPQ-User
17-08-2008, 13:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

iceboys sormuş:
bilgisayarıma bşr program yukledim ama programı kuramıorum böyle bir hata veriyor

windows belirtilen aygıta,yola veya dosyaya erişemedi.Ögeye erişmek için gerekli izinleriniz olmayabilir

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
core duo 2 işlemci 512 mgb ekran kartı 1gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

iceboys5
17-08-2008, 13:37   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

yha bu konuyu ben yazdım am yardımcı olan yoqmu

viking20
17-08-2008, 13:50   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

kullanıcı haklarınız kısıtlanmış.sisteminize girmek için administrator hesabı ile sistemi açın yani ana hesapla ve muhtemelen de açınca sizden şifre isteyecektir.(alıntı)
başka bir kullnıcı başlat/çalıştıra gpedit.msc yazmış olabilir. bunu yazınca açılan sayfada
birçok hizmet görünüyor.sayfadan kullanıcı yapılandırması/ yönetim şablonları bölümünden hizmetlere tıklayınca özellikler bölümünden devredışı bırak, etkinleştir gibi şeçenekler çıkıyor.oradan bu hizmetlere girilmesini kısıtlamaka çok kolay.(alıntı)
Sisteminideki Antivirüs yazılımlarını geçici olarak devre dışı yapıp tekrar deneyin.
olasılıklar:
- Kısıtlı bir kullanıcı olarak bağlanmış olabilir.
- Antifreez gibi bir güvenli programı kullanmış olabilir
- Bir virüs nedeniyle erişim hakları kısıtlanmış olabilir
- Kurduğu bir güvenlik optimizasyon programı tweak ile kendisini kısıtlatmıştır.
- Registry de bir hasar oluşmuş ve güvenlik politikası hasar görmüştür
- Erişim hakları bir trojan ile bazı şeyleri görememesi ve kurcalamaması için kısıtlanmıştır.
- Şifreli bir diske erişmeye çalışıyordur.
- İçerik filitreleme yazılımı hakların elinden alarak kendisinin kaldırılmasını engellemiştir.
-Erişmek istediğiniz disk bir ağdadır ve erişiminiz kısıtlanmışır.
- disk te donanımsal bir hata oluşmuştur
- disk bir flash disktir ve yazma korumalıdır
- diskte sürücü problemleri vardır.
- disk çıkarılmış fakat hala takılı gibi görünmektedir.
edit:herhangi bir klasör açıp Araçlar'dan "klasör seçenekleri" nin olup olmadığını bakarmısınız?
edit2:[Yaklaşık iki ay önce user32.dll dosyasının içeriği virüs tarafında değiştirilmiş ve ben de onu silip yerine aynı dosyanın bir kopyasını kopyalamak istediğimde silememiştim ve buna yetkili değilsiniz, kullanıcı izin vermiyor gibi bir ikazla karşılaşmıştım. Hangi kullanıcı izin vermiyor! Kullanıcı ben değilmiyim diye kullanıcı hesaplarını kontrol ettiğimde hacklendiğimi gördüm ve bilgisayarıma başka bir kullanıcı hesabı açılmıştı. Derhal bu hesabı kaldırdım, virüs, spyware, trojan taraması yaptırdım ve bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmişti.
Kullanıcı hesaplarınızı bir kontrol ediniz. Bir de everest programı "ağ sekmesi altında tarayıcı geçmişi"ni bir inceleyin. Orada da aynı tarihlerde oturum açılmaya çalışıldığını gödüm.Yine everest programında "sunucu" sekmesinde de kullanıcıları görebilirsiniz.Denetim masasında göremedikleriniz de burada görünüyor.(alıntı)
edit3:Brontok adı verilen bir virüs de aynı şeyleri yapabiliyor.
edit4:ilk olarak administrator oturumundan kullanıcı şifresini resetledim şifre yoktu ama öyle yaptım oldu.bilgisayarım/yönet/yerel kullanıcılar ve gruplar/users/kullanıcı adı/parola belirle adresinde parolayı sıfırladım ve artık düzgün çalışıyor çok teşekkür ederim.(alıntı)
edit5:görüldüğü gibi çok şıklı çözümü olan bir sorun.

Son Düzenleme: viking20 ~ 17 Ağustos 2008 14:02
Banned
17-08-2008, 14:27   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

bilgisayarım/yönet/yerel kullanıcılar ve gruplar/users/kullanıcı adı/parola belirle adresinde parolayı sıfırla. taammdır..

Kapalı Hesap (34907)
17-08-2008, 14:30   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

YÖNETİCİ OLARAK OTURUM AÇINIZ.,SINIRLI KULLANICI DURUMUNDA HATAYI VERECEKTİR.