Bilgisyar ilk açılışda sorun

Unsiber
19-10-2006, 00:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisayarımı ilk açtığımda vya reset attığımda ( açılışda herkesin gördüğü msi ve intel reklam sayfası bende 3 dakika beklemeli açılıyor.Kilitlenme yok.
Bekleme yüzünden formatda attım Bios ayarlarını default (fabrika ayarlarına)döndürdüm ama verim alamadım olmadığı gibi winxp performansımda gitti.
Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

Bilgisayarın özellikleri

İntel Pentium D core2 2.8
NVIDIA GeForce 6200 TurboCache
İntel 945 GM2/GZM2
1 Gb Ram
160 Gb HDD

Son Düzenleme: Unsiber ~ 19 Ekim 2006 11:10
martkedisi
19-10-2006, 03:08   |  #2  
Yeni Üye
48 mesaj

Öncelikle bu drup dururken olmaz o yüzden bunlar olmadan önceneler yapmış olabileceğini düşün bilgisayara, sonra biz çözüm arayabilelim.Ondan sonrada ezbere konuşuruz, sana hiç bir faydamız olmaz.Mesela ben şimdi şöyle bir yorum yapayım yinede:İşlemci frekanlarıyla oynanmış olabilir.Bu tip bir oynamada bios a reset atsanda CPU frekanlarını anakart kendi girmiyor malesef.Bunu kontrol edebilirsin.XP den kaynaklandığını da zannetmiyorum ayrıca o yüzden eğer sorun bios ta değilse donanım üzerine yoğunlaş sorun konusunda

egemengiga
19-10-2006, 04:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

QUICK BOOT ayarini acmayi dene, acilis resmini kapat. acilis resmini kapatirsan hangi donanimlari tanirken bekledigini ogrenebilirsin. belki de bellek miktarini sayiyordur sen o sirada MSI logosunu seyrediyorsundur. bunlar olmazsa ya ram lerinden birisini gormuyordur. bilgisayarinin ozelliklerini yazarsan daha farkli yorumlar da gelir.