bilgisyarım çok kasılıyor

ktuncer
15-11-2009, 00:48   |  #26  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Alıntı: Kal-El  
Ya neden Vista'ya döneceksin arkadaşım?Sürücülerini kontrol ettin mi sen hele bi? Windows 7 ile gelensürücülerin üzerine, üreticiler sürücü çıkartmış olabilir. Ekran kartı,anakart v.s. bileşenlerinin üretici sitelerine bak yeni sürücü var mıdiye.
denedim olmuyor

_eFeKenTLi_
15-11-2009, 00:56   |  #27  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

bendekı sıstem su .
anakart : ıntel dg31pr
islemci  :  intel curo 2 duo  e4600 2.4 gz
ekran kartı : ati hd 2600 xt ddr3 1gb
hemen hemen aynı sayılır . bende hıcbır sorun yok .  wındows 7  kac bıtlık kurdun . ben deneme amaclı kurdum oyunlarda bıraz sorun yarattı vede rame bıraz daha yuklenıyor ve 32 bıte gore daha fazla yer kaplıyor .   baska bısıde olabılır uyumsuz drıver veya programlar ramı yada ıslemcıyı yorar . sıstem bosta ıken ıslemcı yuksek degerde ıse vırus taraması yap kaspersky 2010 ıle tarat gıtsın . temız cıkarsa uyumsuz  yukarda yazdıklarımı kontrol et . aslında bende fazla bılmıyorum . ama deneme tahtasına dondurdum pc yı . kur sıl kur sıl   . denıyerek gordugum seyler bu ...

OSMAN BAĞÇEVAN
15-11-2009, 07:22   |  #28  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: dante-1985  
Vista yükle tekrar , yine sorun olursa anakart tadır(Cevabı biliyorsun zaten).
:)
1-2 saniyelik yüzünden , vista yüklüyorsunuz..sizce mantıklı mı ?
vista da 1-2 saniye yüzünden anakart değiştiriyorsunuz..sizce bu mantıklı mı ?
hadi onu geçtim , windows 7 , vista dan daha hızlı..Neden yavaş bir işletim sistemini öneriyorsunuz, neden kötü olan ?bir çıkarınız mı var bundan ?
hadi onu da geçtim , anakart arızalı ise 1-2 saniye donma mı yapar ?
bırakın bunları....

Konuyu açan arkadaşım , 1-2 saniye donma yapması sık sık mı oluyor ?
bilgisayarınıza nereden sürücülerinizi yüklediniz? , chipset , ekran kartı , ses sürücüleri  varsa webcam-yazıcı  sürücülerini nereden yüklediniz ?
Windows update açık mı , bütün güncelleştirmelerin hatasız yüklü mü ?
hdd tune,everest  gibi programlar ram ,hdd ve ekran kartınızın ısısını ölçtünüz mü ?
Bios default mu ?
v.s v.s v.s
Sizin yaptığınız değişiklikleri ,ayarları biz bilemeyiz elbet..

Banned
15-11-2009, 13:18   |  #29  
Banlandı
300 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
hadi onu geçtim , windows 7 , vista dan daha hızlı..Neden yavaş bir işletim sistemini öneriyorsunuz, neden kötü olan ?bir çıkarınız mı var bundan ?
bırakın bunları....

bilgisayarınıza nereden sürücülerinizi yüklediniz? , chipset , ekran kartı , ses sürücüleri  varsa webcam-yazıcı  sürücülerini nereden yüklediniz ?
hdd tune,everest  gibi programlar ram ,hdd ve ekran kartınızın ısısını ölçtünüz mü ?
Bios default mu ?
v.s v.s v.s

Konuyu okumadan yorum yapma !adam anakartı değiştirmiş direk windows 7 ye geçmiş her konuya böyle balıklama atmayın .

feykbey
15-11-2009, 15:02   |  #30  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Toxic  
ccleaner ve tune up la sisteminizdeki gereksiz dosyaları silin ve kayıt defteri temizliği yapın.nod32 kullanmanızı ö
katılıyorum. birde driverların güncel sürümlerini indir yeniden kur.

mancukya
15-11-2009, 15:30   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Uslup hos olmamis ve insanlari forumdan uzaklasmasina sebeb oluyorsunuz.

GA-P31-ES3G (rev. 1.x)                        Help
Intel® P31/G31 + ICH7 Chipset
Revolution energy saving design with Easy Energy Saver technology
Supports Intel® Core™ 2 multi-core and 45nm processors to FSB 1600 (O.C.)
Solid capacitors and Ferrite core choke design in CPU VRM
Dual Channel DDR2 1066 for remarkable system performance
Ultimate graphics performance with PCI-E x16 interface
DualBIOS solution gives a multiple security to the system
Integrated high speed SATA 3Gb/s
Features high speed Gigabit Ethernet connection
Home theater quality 8-channel High Definition Audio
http://www.gigabyte.com.tw/Suppo ... ctID=2892#anchor_os

Buradan ilk olarak F7a    2009/05/22    Beta bios yükle ve kur sonrasinda gerekli driverslar ana kartin icin sitede var sana tavsiyem biosu güncelleyip, sonrasinda driverslarini kurmandir siteden Gerci sitede sadece ses karti ve lan icin drivers var win7 32 ve 64 uyumlu dene bakalim kardes. Sana tek faydasi olucak Bios güncelleme olucaktir beta olani sorun cikartiyor olsa 4 5 aydir birakmazlardi onu flashla bakalim.

Konuyu okumadan yorum yapma !adam anakartı değiştirmiş direk windows 7 ye geçmiş her konuya böyle balıklama atmayın .
Son Düzenleme: mancukya ~ 15 Kasım 2009 15:32
zxsel
15-11-2009, 20:24   |  #32  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

dınledıgın mp3 ler ıcınde zararlı kodlar bulunabılır netten ındırdıysen ama dıger herseydede boyle yapıyorsa guncel bır antıvırus vede spy bot gıbı reklam yazılımlarıyla tart bı derım

OSMAN BAĞÇEVAN
15-11-2009, 20:59   |  #33  
Denetmen
6,606 mesaj
hadionu geçtim , windows 7 , vista dan daha hızlı..Neden yavaş bir işletimsistemini öneriyorsunuz, neden kötü olan ?bir çıkarınız mı var bundan ?
bırakın bunları....

bilgisayarınızanereden sürücülerinizi yüklediniz? , chipset , ekran kartı , sessürücüleri  varsa webcam-yazıcı  sürücülerini nereden yüklediniz ?
Bios default mu ?
v.s v.s v.s

sende beni bir daha uyarma !
konuyu okumadan yorum yapmsam bu üstekileri yazabilirmiyim , kafanız alıyor mu bunu..Balıklama atlamak v.s...Balıklama atlayan kim belli oluyor !

windows 7 kasıyor ,donma var 1-2 saniye ?
_vista yükle düzelir
xp de görüntü bozuk ?
_vista yükle düzelir...
Bu bir konunuzda değil..Diğer konularada verdiğiniz cevap bu..Fanboyluk dan başka birşey yapmıyorsunuz..

Anakart arızalı diyorsunuz ya , şimdi bu kullanıcı anakartını değiştircek ve yine 1-2 saniye donma olacak..E o zaman ?
Bu saçma sapan fikirlerinizle insanları yanlışa yöneltmeyin !!!

1-2 saniye donma yapmasını siz anakartta arıyorsunuz zaten diyecek birşey yok..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 15 Kasım 2009 21:05
Banned
15-11-2009, 22:36   |  #34  
Banlandı
300 mesaj
sende beni bir daha uyarma !
konuyu okumadan yorum yapmsam bu üstekileri yazabilirmiyim , kafanız alıyor mu bunu..Balıklama atlamak v.s...Balıklama atlayan kim belli oluyor !

windows 7 kasıyor ,donma var 1-2 saniye ?
_vista yükle düzelir
xp de görüntü bozuk ?
_vista yükle düzelir...
Bu bir konunuzda değil..Diğer konularada verdiğiniz cevap bu..Fanboyluk dan başka birşey yapmıyorsunuz..

Anakart arızalı diyorsunuz ya , şimdi bu kullanıcı anakartını değiştircek ve yine 1-2 saniye donma olacak..E o zaman ?
Bu saçma sapan fikirlerinizle insanları yanlışa yöneltmeyin !!!

1-2 saniye donma yapmasını siz anakartta arıyorsunuz zaten diyecek birşey yok..

Algılama sorunun olduğunun farkındayım o yüzden fazla uzatmıcam bunuda yaşına bağlıyorum.
Ben hiçbir konuda vista yükle düzelir diye bir tabir kullanmadım.
O yukarıda yazmış olduklarının hepsini arkadaş uygulamış ve sorun devam etmiş.
Eğer konuyu dikkatli okusaydın yada zahmet verip okusaydın anlardın.Arkadaş anakartı değiştirmiş ve direk windows 7 kurmuş ,bundan önce vista sistemde sorun yokmuş buraya kadar tamam mı?
Anakart değiştiren bir insan sadece 20 dakikasını format atmak için ayırabilir ,kaldıkı bunu deneme amaçlı ve sorunun çözümü için yapıcak yani burda fanboyluk yapan sensin .
Ben hiçbir konuda vista yükle düzelir diye bir tabir kullanmadım ! eğer bunu ispatlarsan ben onursuzum eğer ispatlayamazsan sen onursuzsun!
İnsanlara iftira atmadan önce düşün ! konuya cevabın şahsa yönelik değil çözüme yönelik olsunki gerçekten yardım etmek istediğini insanlar anlasın!Bunada cevap yazarsın ama boş konuşmak için.Tarafsız bir insan şu konuyu baştan sona okursa haklı olduğumu pek tabi anlıyacaktır.Burası ciddiyet gerektiren yer zira bir çok insan dişinden tırnağından artırarak bu makinalara sahip oluyo ve sorun yaşadıklarında pek tabi yardım istiyorlar ve bende en ciddi şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum.

red14
15-11-2009, 22:50   |  #35  
Yeni Üye
49 mesaj

acaba xp ile ne alıp veremediğin vardıda windows 7 gibi ağır bi işletim sistemi yükledin.boşver xp yükle.napacan win 7 yi.boş yere ram in %35 ini kullanan bi win 7 yi.boşver dediğim gibi xp yükle.

OSMAN BAĞÇEVAN
15-11-2009, 23:55   |  #36  
Denetmen
6,606 mesaj
Algılama sorunun olduğunun farkındayım o yüzden fazla uzatmıcam bunuda yaşına bağlıyorum.
Ben hiçbir konuda vista yükle düzelir diye bir tabir kullanmadım.
O yukarıda yazmış olduklarının hepsini arkadaş uygulamış ve sorun devam etmiş.
Eğer konuyu dikkatli okusaydın yada zahmet verip okusaydın anlardın.Arkadaş anakartı değiştirmiş ve direk windows 7 kurmuş ,bundan önce vista sistemde sorun yokmuş buraya kadar tamam mı?
Anakart değiştiren bir insan sadece 20 dakikasını format atmak için ayırabilir ,kaldıkı bunu deneme amaçlı ve sorunun çözümü için yapıcak yani burda fanboyluk yapan sensin .
Ben hiçbir konuda vista yükle düzelir diye bir tabir kullanmadım ! eğer bunu ispatlarsan ben onursuzum eğer ispatlayamazsan sen onursuzsun!
İnsanlara iftira atmadan önce düşün ! konuya cevabın şahsa yönelik değil çözüme yönelik olsunki gerçekten yardım etmek istediğini insanlar anlasın!Bunada cevap yazarsın ama boş konuşmak için.Tarafsızbir insan şu konuyu baştan sona okursa haklı olduğumu pek tabi anlıyacaktır.Burası ciddiyet gerektiren yer zira
bir çok insan dişinden tırnağından artırarak bu makinalara sahip oluyo ve sorun yaşadıklarında pektabi yardım istiyorlar ve bende en ciddi şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum.
1.balık
2.yaş.
3.onursuz
4.algılama
5.boş konuş
 6  7  8  9

ben bunları sana sölemeyerek  ,yaşımın senden büyük olduğumu, onurumun veyahut algılama sorunumun olmadığını ,  ve insaniyetliliğimi  gösteriyorum yeterince zaten..Diğer türlü ben bilmiyorum sanki sana  hakaret etmeyi, sizce bilmiyor muyum yoksa?
Klavyesi olan konuşuyor işte ''hakaret''üstüne hakaret..Bu çoğunlukla kişiliği tam oturmamış insanlarda oluyor zaten..O yüzden de tartışmaya gireceğimi , sana hakaret ediceğimi sanma...

Siz o zaman en başta ''anakartınızın modeli nedir '' bu tarz niye soru sordunuz..Anakart arızalı , vista yükle deseydiniz ya onun yerine..Onu demek istediniz zaten sonralarda bu anlaşıldı..
Ama demedin ?
Neden demedin biliyor musun ...Ben söleyim..eğer sen ilk yorumunda anakart arızalı deseydin o yorumu gören kişi(ler) size birşeyler derdi demi..Onların birşey demesinden korktunuz..Böle birşey olur mu ya Allah aşkına ben ilk sizde görüyorum..

Deneme amaçlı vista yüklese ne olcak ?
Anakart bozuk değilse ,vista da takılmaz derse , vista kullanın diceksiniz..Eğer ki kasma var derse , anakart bozuk diceksiniz..
Ya şu anakart bu kadar kolay bir parçamı..Hadi hard disk dedin , ram dedin..onlar olsa yine iyi..Bu anakart , anakart !
Sen ne dediğini biliyor musun ???

Yeni anakartta sorun olabilir..yeni anakartta sorun varsa vista da kasacaktır..Yani vista yı yüklemek , saçmalıktan öte birşey değildir...

Bunları anlamıyor musunuz ya hiçbirini mi anlamıyorsunuz ???
şunu da unutmayın..Bilgisayardan anlayan birisi,anakartın bozukluğunu en sona bırakır..Gerekirse bütün bileşenlerinçalışıp , çalışmadığını dener..Yazılımsal bir sorunun olmadığından eminolduktan sonra tabiki...
En sonda ise anakart da sorun olup olmadığını anlar ve çözer...

En sonda da yine bir kaç öneri..Arkadaşım bilgisayar konusunda da burada ortam konusunda da öneri vermene gerek yok ki , çelişkili cevaplarda veriyorsun..Çözüme yönelik ilk cevabınızı çok beğendim..takdir ediyorum sizi..İş hayatınızda başarılar dilerim.......

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 15 Kasım 2009 23:59
Banned
16-11-2009, 00:13   |  #37  
Banlandı
300 mesaj
1.balık
2.yaş.
3.onursuz
4.algılama
5.boş konuş
 6  7  8  9

ben bunları sana sölemeyerek  ,yaşımın senden büyük olduğumu, onurumun veyahut algılama sorunumun olmadığını ,  ve insaniyetliliğimi  gösteriyorum yeterince zaten..Diğer türlü ben bilmiyorum sanki sana  hakaret etmeyi, sizce bilmiyor muyum yoksa?
Klavyesi olan konuşuyor işte ''hakaret''üstüne hakaret..Bu çoğunlukla kişiliği tam oturmamış insanlarda oluyor zaten..O yüzden de tartışmaya gireceğimi , sana hakaret ediceğimi sanma...

Siz o zaman en başta ''anakartınızın modeli nedir '' bu tarz niye soru sordunuz..Anakart arızalı , vista yükle deseydiniz ya onun yerine..Onu demek istediniz zaten sonralarda bu anlaşıldı..
Ama demedin ?
Neden demedin biliyor musun ...Ben söleyim..eğer sen ilk yorumunda anakart arızalı deseydin o yorumu gören kişi(ler) size birşeyler derdi demi..Onların birşey demesinden korktunuz..Böle birşey olur mu ya Allah aşkına ben ilk sizde görüyorum..

Deneme amaçlı vista yüklese ne olcak ?
Anakart bozuk değilse ,vista da takılmaz derse , vista kullanın diceksiniz..Eğer ki kasma var derse , anakart bozuk diceksiniz..
Ya şu anakart bu kadar kolay bir parçamı..Hadi hard disk dedin , ram dedin..onlar olsa yine iyi..Bu anakart , anakart !
Sen ne dediğini biliyor musun ???

Yeni anakartta sorun olabilir..yeni anakartta sorun varsa vista da kasacaktır..Yani vista yı yüklemek , saçmalıktan öte birşey değildir...

Bunları anlamıyor musunuz ya hiçbirini mi anlamıyorsunuz ???
şunu da unutmayın..Bilgisayardan anlayan birisi,anakartın bozukluğunu en sona bırakır..Gerekirse bütün bileşenlerinçalışıp , çalışmadığını dener..Yazılımsal bir sorunun olmadığından eminolduktan sonra tabiki...
En sonda ise anakart da sorun olup olmadığını anlar ve çözer...

En sonda da yine bir kaç öneri..Arkadaşım bilgisayar konusunda da burada ortam konusunda da öneri vermene gerek yok ki , çelişkili cevaplarda veriyorsun..Çözüme yönelik ilk cevabınızı çok beğendim..takdir ediyorum sizi..İş hayatınızda başarılar dilerim.......

1. ncisi ben senin arkadaşın değilim 2.ncisi senin karakterini herkes gördü 3.ncüsü Allah yardım etsin Başka söz söylemeye gerek yok zaten anlayan anladı !

OSMAN BAĞÇEVAN
16-11-2009, 00:27   |  #38  
Denetmen
6,606 mesaj

1..neden ?
bu yazdıklarım biraz alındınız galiba ?
ben sizden o kadar hakaret yememe rağmen , arkadaşım derken siz değilsiniz diyorsunuz ???
Anlaşılan , benim size sölediklerim baya bir yararı olmuş..
2.Ben çok yönlü birisiyimdir , merak etme...kim görürse de görsün..farketmez...
3.Size de yardım etsin..
Siz birşeyi anlamıyorken , başkasının anlamasını beklemeyin..

Senden ve benden sıkıldım..
bana hakaret etmeyip , şurada uslübunuzla ''adam gibi'' yardım edicekseniz edin..Orada ben size küfür etmedim ama siz bana hakaret ettiniz..Bilginden  bizde yararlanalım(anakart bozuk demekle bilgini ispatlayamazsın) yada benim bilgimle sen yararlan..Orada ki mantıklı olup olmayanları yazdıklarım yerde sorumu da cevaplarsanız , benim bilgime baya bir katkınız olacaktır , emin olun..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 16 Kasım 2009 00:28
boikot
16-11-2009, 11:41   |  #39  
boikot avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

İşlemci fanını kontrol et çok tozlanmış olabilir bende de aynı sorun vardı işlemciyi ve fanı çıkardım temizledim düzeldi..