Bilişim Kamuoyuna Duyuru P67/H67

Niyazi SARAL
09-02-2011, 13:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Bilişim Kamuoyuna Duyuru P67/H67

P67/H67 Anakart ve Socket 1155 İşlemci Sahipleri,

Bugün (9 Şubat Çarşamba) Intel'in tüketicilerden, satıcılardan ve distribütörlerden bu chipsetlere sahip anakartları geri çağırdığını fakat Socket 1155 işlemcileri sadece satıcılardan geri istediğini ve tüketicilere Mayıs ayına kadar beklemeleri gerektiğini öğrendim. Bu hukuk dışı bir uygulamadır. Anakartlardaki sorun Intel Chip setlerinden kaynaklanmakta ve Socket 1155 işlemciler başka tip anakartlara takılamamaktadır. Tüketicinin işlemciyi elinde tutması ve Mayıs ayına kadar beklemesi hukuk dışıdır.

Telefon ile Asus, Gigabyte, MIS, Foxcon ve benzeri tüm üreticileri aradım ve bu uygulamayı Tübider Bilişim Sektörü Derneği'ne şikayet ettiğimi bildirdim. Tübider Başkanı şu anda Intel ile konuşuyor ancak sonuç alınamaz ise Sanayi Bakanlığına resmi şikayette bulunacağız.

Şahsi kanaatim bu uygulamanın hukuksuz olduğu ve tüketicilerdeki sadece birkaç bin adet işlemcilerin bu sorun çözümü sürecinde Intel ve/veya distribütörlerine ciddi bir yük getiremeyeceği ve uygulamanın yanlışlığı ve hukuksuzluğunun şikayet edilmeden önce anlaşılacağı şeklindedir.

M.Niyazi Saral - Çizgi
Son Düzenleme: Niyazi SARAL ~ 09 Şubat 2011 13:12
Banned
09-02-2011, 13:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

sayın saral bu işlemci enflasyonunda bizim gibi sıradan kullanıcılar hangi işlemci hangi chıpseti kullanuyor bilemez keşke i5 mi i3 mü i7 mi onlarıda yazsa idiniz.