Bing'in kullanım oranı artmaya devam ediyor

CHIP Online
11-06-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bing ilk gelen rakamlara göre Yahoo'yu geride bırakmıştı. Yeni rakamlar Bing'in başarısını ölçüyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bing ... m-ediyor_13279.html

Resimlerle: Bing: Arama değil, karar verme motoru

Şu sıralarda herkesin gözü Microsoft'un yeni arama motoru Bing'in üzerinde. Bir yandan Microsoft'un yoğun tanıtım kampanyası, diğer yandan Google'ın en güçlü olduğu arama konusunda ona kafa tutabilecek çapta tek rakibinin neler yapabileceği görmek isteği; hem profesyonellerin, hem de kullanıcıların dikkatini Bing'e çekiyor.

Daha önce StatCounter firması, Bing'in ilk rakamlara göre [url=""]Yahoo'yu geride bıraktığını[/url] ortaya koymuştu. Yeni rakamlar benzer şekilde faaliyet gösteren diğer bir ölçüm firması olan ComScore'dan geldi. Firmanın ABD kullanıcıları arasında yaptığı araştırmaya göre Bing 26 – 30 Mayıs arasında %13,8'lik bir kullanım oranı elde etti. Gösterilen tüm arama sayfaları içinse bu oran %9,1 oldu. Bunun gelip geçici bir heves olup olmadığını ölçmek isteyen ComScore, 2 - 6 Haziran arasındaki Bing kullanım oranlarını da yayınladı. Buna göre bu tarih içerisinde kullanım oranı %15,5'e, arama sayfası gösterim oranı ise %11,1'e yükseldi. Reklam geliri ürettiği için, özellikle arama sayfası gösterim oranları büyük önem taşıyor.

Yani Bing güç kazanmaya devam ediyor. Üstelik sadece ABD'de de değil. Şu anda Bing, İngitere'nin en çok ziyaret edilen 8. internet sitesi oldu. Bing'in bu başarısının sürekli olup olmayacağını söylemek zor ama en azından iyi bir başlangıç yaptığını kabul etmek gerekli.

Tüm konu: Bing'in kullanım oranı artmaya devam ediyor

Resimlerle: Bing: Arama değil, karar verme motoru

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Bing'in başarısı sürekli olur mu?

Kapalı Hesap (53751)
11-06-2009, 13:18   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Daha önce de sorulmuştu olur demiştim:))

PcMaKeR
11-06-2009, 14:00   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Şimdi şöyle diyelim. ABD sitesi gibi bütün dillerde aynı faaliyeti gösterirse Googleın ooo ları sönmeye başlayacaktır.

DaRWeLL
11-06-2009, 14:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

google yeni bişeyler yapmazsa bing yükselmeye devam edecetir..

barguti
11-06-2009, 17:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

ana sayfada ki kullanıcı yorumlarından bir kaçı bing beni tanımıyor google 31 sonuç veriyor demiş bende bing kullandığım için derin bir oh çektim. google gerekli gereksiz ıvır zıvırla dolduruyor bing daha isabetli sonuçlar veriyor. aramalarımı zaten ismimi yazarak yapmadığım daha bir eksiklik yaşamadım gözle görülür

eğer america bazlı sitesini dünya çapına yayarsa 2 yıl gibi bir sürede dengeleri yakınlaştırabilir microsoft