BİOS a giremiyorum

HPQ-User
30-10-2009, 10:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

koralp83 sormuş:
Ben bu laptop u 2 yıl önce 2. el olarak aldım ve aldığım kişiden herhangi bir donanım cd si ve herhangi bir şey almadım ve 2 yıldır gerçekten çok güzel bir şekilde kullandım ve çok memnundum fakat son zaman larda tahminimce virüslerden dolayı olan donmalar yüzünden format attım, bu işlemden sonra şu anda ses kartını görmüyor doğal olarakta bilgisayardan ses çıkmıyor bende bunu düzeltmek için ne yapabilirim deyip biraz internette dolaştım ve genelde herkez BİOS dan ayarlamaları kontrol etmemi istiyor fakat ben bilgisayarımı açarken bütün söylenen tuşları denememe rağmen(F1,F2,F10,F12,DEL,CTRL+1,CTRL+2 vb.) BİOS a giremedim. Bende bunun üzerine ses donanımı bilmediğimden bir REALTEK vb. birkaç ses programı indirdim ve kurmaya çalıştım fakat bu seferde bilgisayar kendiliğinden kapanıp açıldı ve hiçbir işe yaramadı artı olarak şunu söylemek isterim ;formattan siyah bir ekran çıkıyor ve BİOS a girebiliyordum fakat şimdi böyle bir ekran çıkmıyor direk HP nin logosu ve altında F10=based setup diye siyah bir ekran ve ondan sonra direk window logosu çıkıyor ve bilgisayarı açıyor.(umarım yeteri kadar detaylı olmuştur)yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel(R) pentium(R) M processor 1.73GHz 795 MHz 504MB RAM
fiziksel adres uzantısı (laptop) Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Süleyman.
30-10-2009, 14:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bilgisayarın altından model numarasına göre bakın üretici internet sitesinden sürücüleri indirebilirsiniz. Veya daha pratik bir yöntem olarak, konuyu inceleyin:

https://www.chip.com.tr/forum/don ... -bulun_t122401.html