Bios güncelleme problemi hk. yardım Acil !

soner-24
12-12-2011, 21:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Merhaba bugün asus m2a-vmmodel anakartın biosunu güncelleyeyim dedim resetledikten sonra birdaha açılmadı bios ekranı gelmeden işlemci fan'ı çalışıyor kapanıyor power butonuna basılı tuttuğum halde yinede durduramıyorum güçkaynağının anahtarını kapatarak durdurabiliyorum çizgi elektroniği aradım bios çipini çıkartan bir aletten bahsetti destek mailini verdi ama yinede buradan önerilerinizi almak isterim yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Unspoken88
12-12-2011, 22:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Cortingen olmuş teknik müdahale lazım

bosluk
12-12-2011, 22:43   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Anakart üstünde bios sıfırlama şeklinde bir pin vardır. Onu denediniz mi sıfırlama yapmayı?

Ayrıca sanıyorum asuslarda da vardı, başka bir bilgisayarda bir usb'yi ya da cd'yi ya da disketi (kitapçıkta yazar hangisi ya da lerinin kurtarma olarak desteklendiği) fat olarak formatlayıp, bios dosyasını attığınızda, anakart otomatik olarak buradaki dosyayı kuruyor ve düzeltiyordu sistem hiç açılmadığında.

Zaten indirdiğiniz bios modeli tutuyor, işlem sırasında da sorun oluşmamış, elektrik vs.. gitmemişse başarıyla yapılmış bir bios güncellemesi sonrasında açılmayan sistemin mutlaka bir başka minik yapılması gereken işi vardır demektir. Önerim ilk baştaki gibi resetlemek ya da bios pilini çıkartıp tekrar takarak işlemi yapmak. Tabi bu sırada ek kartlar varsa onları da çıkartın anakarttan. Bios'tan derken yerine oturmamış bir ekran kartı ya da enayi bir rem'den ötürü kafayı yemeyin ;)

Deniz Selçok
12-12-2011, 23:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Ben usb disk ile bir laptop u bu yaz, hatalı yapılmış bir bios güncellemesinden kurtardım. Bir usb disk, birkaç tuş kombinasyonu ve bir program ile bu iş halloluyor.