bios güncelleme sonrası pc açılmıyor

mrterdgn
25-10-2009, 14:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

intel D845EBG2 model bir anakarta expres bios programıyla(kendi sitesinden aldım)bios update
yaptım,sonrasında bios uçtu,sitesinde recovery bios dosyasını bir türlü bulamıyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ycs1907
25-10-2009, 17:42   |  #2  
ycs1907 avatarı
Yıllanmış Üye
502 mesaj

hala aynıysa anakartın üstündeki pili cıkart tekrar tak düzelebilir belki

mrterdgn
25-10-2009, 18:01   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Ynıt veren arkadaşlara teşekkür ediyorum öncelikle.
TBCMagic hocam,sitesinde başka sürüm yok sadece son yüklediğim var yani onuda dediğim gibi
 expres programıyla yüklemiştim,aynı dosyadakileri diskete mi atıp deneyeyim,bio uzantılı dosya yok
içinde,ne yapmalıyım.

mrterdgn
25-10-2009, 19:21   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

hocam yardımın için teşekkürler bio dosyasını buldum,bir sorum daha olacak burada iflash dosyasıda var zipli dosyanın içindekileri diskete atıp denedim 5,6 dakika bekledim,jumper ayarını boşta ve 1,2 de denedim disket işiığı boşta yanıyor bip sesi gelmiyor,başkada bir işlem olmuyor.acaba awdflash la mı yapmalyım..yani diskette sadece bio uzantılı dosya,awdflash ve auto bat.exe mi olmalı..tekrar  teşekkür ediyorum emekleriniz için.

mrterdgn
25-10-2009, 19:23   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

elimde cd si yok maalesef hocam

mrterdgn
25-10-2009, 19:54   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

hocam
1.bios güncellemesi yaptıktan sonra pc açılıyor ekran kartı biosunu görüp intel logosu çıkıyor ve bipliyor durmadan.
2.sadece bio uzantılı dosyayı disket ve cd ile deneyeceğim.
3.senin gibi değerli insanlar az kaldı teşekkür ediyorum.

mrterdgn
25-10-2009, 20:10   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

hocam biosa giremiyorum şöyleki
pc açılyor siyah ekranda sadece gforce yazısı var ekran kartı bilgileri sonra logo geliyor delete f2 hepsini denedim sadece esc yapınca yeni yüklenen biosu ve işlemcinin ne olduğunu yazan bir intel logolu yazı çıkıyor ve bip sesi devam ediyor,ekran kartını çıkarıp deneyemiyorum onboard yok çünkü.bu arada açarken jumper ı da her iki türlü de denedim boş hariç.

mrterdgn
25-10-2009, 20:56   |  #8  
OP Taze Üye
8 mesaj

sadece bio dosyasıyla cd ve disketle denedim neredeyse 10 dakika bekledim hiç bir hareket yok kendisi mi kapanmalı yoksa ben yeniden jumperlamı açacağım denedim kapatıp kendim ama yine aynı,

mrterdgn
26-10-2009, 20:16   |  #9  
OP Taze Üye
8 mesaj

sevgili kardeşim,
maalesef sonuç alamadım.
yaptıklarım:
1.anakart cd sini buldum onunla olmadı
2.bütün sürücüleri çıkarıp sadece cd ve disketle ayrı ayrı denedim,olmadı,
3."kaba kuvvet"de işe yaramadı
4.son yazdığını da denedim cd ye yazdım jumper çekili idi yine yüklemedi,açıyorum jumpersız cd biraz çalışır gibi yapıyor ekrana hiç görüntü gelmiyor,diskette de öyle biraz çalışıyor sonra disket ışığı sürekli yanıyor,10 dk bekliyorum ama hiç görüntü yok.
sonuç:
ekran kartı takılıyken ekranda onun biosu sonra bip ve intel logosu,esc yapınca son yüklenen bios yazılı ve işlemci bilgisi,bu kadar...
bu arada tüm çabaların için sana minnettarım...sonsuz teşekkür...

Emre Kaan Çamlıca
27-10-2009, 20:33   |  #10  
Yıllanmış Üye
400 mesaj

Yanlış bir güncelleme olmuş olabilir.. Pc belli bir yerden sonra ilerlemiyorsa bios çipini değiştirmeniz gerekebilir.

HectorCyprus
02-10-2010, 11:10   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj

selam benim sorun benzer bir sorun ama biraz farklı bios güncellerken eletrikler gitti ve şimdi laoptop çalışıyor ama bir türlü ekrana görüntü gelmiyorne yaptımsa ekrana görüntü getiremedim toshiba satellite a350D modeli bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz teşekkürler