BIOS güncelleme [Yardım]

mhmTR
06-02-2009, 19:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
322 mesaj

Benim BIOS 8-10-2004 tarihli bunu güncellemek istiyorum ama açıkçası tırsıyorum :D Anakartım MSI marka forumlardan yararlanarak güncellememde herhangi bir risk varmı?

Hayalet 26
06-02-2009, 19:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Selam.Arkadaşım bios güncellemek son derece tecrübe isteyen bir iştir.Herhangi bir hatada bir daha sistemin hiç açılmaz hale gelebilir.Fakat sana önerim Anakart cd si içinde bios la ilgili bir kısım mutlaka vardır.Eğer kendine güveniyorsan buradaki talimatları dikkatlice izleyerek bios unu internet üzerinden güncelleyebilirsin.Ben kendi biosumu böyle güncellemiştim.Diğer yöntemler ise tecrübe istediğinden anlayan birine yaptırabilirsin.

mhmTR
06-02-2009, 19:55   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
322 mesaj

teşekkürler...

uGuR.uK
06-02-2009, 21:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Win ... raclari_t85718.html

yukardaki yazıyı oku, öyle riskli yusuflatan birşey değil artık bios güncellemesi, yaza yaza parmaklarım yoruldu her yerde(başka sitelerde dahil)...

hltdesign
06-02-2009, 22:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
171 mesaj
Phantom26
Selam.Arkadaşım bios güncellemek son derece tecrübe isteyen bir iştir.Herhangi bir hatada bir daha sistemin hiç açılmaz hale gelebilir.Fakat sana önerim Anakart cd si içinde bios la ilgili bir kısım mutlaka vardır.Eğer kendine güveniyorsan buradaki talimatları dikkatlice izleyerek bios unu internet üzerinden güncelleyebilirsin.Ben kendi biosumu böyle güncellemiştim.Diğer yöntemler ise tecrübe istediğinden anlayan birine yaptırabilirsin.
hem riskli iş dir hemde bir yanlışlığınla anakartıbidaha kullanamaycak duruma getirebilrisin veya da güncellemyi yaparken bilgisayar elektirk filan keslipte kapanırsa bi daha açılmayabilri. bence yetkilisene ver üstüne risk alma ama yinede sen bilrisin.