bios sorunu

HPQ-User
04-04-2009, 13:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murti sormuş:
bios ayarlarına girerken benden kullanıcı adı ve şifre soruyor laptopu alalı 2 ay oldu  servisi aradım benden 100 tl karşılıgı kırarız dediler insanları neden kandırıyorlar sifreyı koyan onlar yardım lütfen nasıl kırabilirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
toshıba a200 1bp centrio dua ciftcekirdek

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

musakeskin
04-04-2009, 13:57   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

bildiğim kadarıyla hiranboot cdleri var onları indireceksin kurcala onlar bios şifrelerini sıfırlıyor

Süleyman.
04-04-2009, 14:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Müşteri hizmetlerine sorununuzu danışın. Bios güncellerseniz şifre sıfırlanır mı onu sorun. Bios şifresinin sıfırlanması için bilgisayara gelen gücü kesip bios pilini de çıkarmak lazım. Ama dizüstü olduğu için bu bir sorun. Ayrıca Toshiba müşteri hizmetleri bazen saçmalayabiliyor. Bakalım ne söyleyecekler. Burada da paylaşırsanız, değerlendirme yapabiliriz.

denemeee
04-04-2009, 15:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
274 mesaj

abi bios pilini cıkar zaten bıos sıfırlanıyoda sıfreyı sen mı koydun yoksa bulurum ben onun sıfresını buyuk ıhtımalle Kahkaha
lutfen asagıyı okuyunuz!!
---------------------------------------------------------------------------------
BiOS ŞİFRELERİ ve BİOS ŞİFRESİ KIRMAK
BIOS Şifrelerini konusunu biraz araştıracak olursak.. bilmeyenler için Kırılması en zor şifrelerden biridir..
Öncelikle bilmeyenler için söyleyim BIOS Password bilgisayarınız henüz açılma aşamasındayken karşınıza çıkan şifredir. Peki bundan nasıl kurtulacaksınız. Çok kolay.. ama gizli bir iş için yapacaksanız mesela hırsızlık falan.. zaman alacaktır.. önce kasayı açmanız gerekecek daha sonra BIOS pilini kasadan 5dk lığına çekin.. bilgisayarı 5dk sonra çalıştırdığınızda BIOS şifresi sormayacaktır. Yada bazı Boardların BIOSlarındaki özel Jumperlardan yararlanabilirsiniz. Ancak bazende BIOS passwordların Board`un ilk kullanıldığı gibi kalır.. Bilgisayar sahibi şifreyi bildiği için değiştirmez yada değiştirmeyi bilmediği için denemez.. Peki bunların şifreleri nelerdir.
Bu şifreler BIOSun türüne göre değişir .

umarım tum arkdasların işine yarar Göz kırpma

ya şifrelerı elımdede varda tam olarak duzgun olmadagında koymadım Göz kırpma
---------------------------------------------------------------------------------

denemeee
04-04-2009, 15:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
274 mesaj
toshıba a200 1bp centrio dua ciftcekirdek
biraz daha acıklarmısın ?

If any of these processes are done incorrectly it may result in complete system failure or permanent system damage (you've been warned!).
bu benım verdıgım konunun sonucundamı yazdı ?

Mustafa@PC
04-04-2009, 17:53   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Bios sifreleri masaüstü pc leri gibi kırılmıyor doğru,Fakat laptobunuzla birlikte gelen cd de yada netten hwsetup adlı programı bulup deneyin galiba buprogram windows üzerinden biosun ayarlarına girebiliyor...olmadı laptobu mutlaka teknik servise götürün...

trinity
04-04-2009, 19:15   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

en iyisi yetkili müşteri destek hattını arayıp onlar derdinizi anlatmak olur kendiniz müdahele etmeyin ki şifreyi siz koymamışsanız

gokhan38
04-04-2009, 19:59   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

dostum benım sana tavsıyem en yakındakı tuketıcı hakları mahkemesıne başvur genellıkle kaymakamlıklarda oluyor kendılerının koydugu şifre icin ucret talep edemezler bunların yaptıgı ınsanların bılıncsızlıgınden faydalanma cabası iyi de bı ceza alır bı daha yapamazlar