bios 'tan hardiske şifre koydum şimdide bulamıyoru

citkim
30-03-2007, 16:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar ASus F3F ( ami bios ) lettopa bios ayarlarından hardiske şifre koydum şimdide şifreyi bi türlü bulamıoyurum...Bios update yaptım olmadı.Biosu resetledim olmadı.Siz Ne yapmamı Önerirsiniz.Pili Çıkarmayla felen hallolmuyor...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Nisan 2007 18:54
erkanc
30-03-2007, 17:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

laptopların boardlarında bilmiyorum varmı ama reset jumper denen bir olay var sıfırladığın zaman bios fabrika ayarlarına geri dönüyor benim anlamadığım bios dan harddiske şifre vuruluyormu ilk kez senden duydum hadi sisteme filan desen neysede hadddiske vuranı ilkkez gördüm

Son Düzenleme: erkanc ~ 30 Mart 2007 17:07
citkim
30-03-2007, 17:10   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
erkanc
laptopların boardlarında bilmiyorum varmı ama reset jumper denen bir olay var soforladığın zaman bios fabrika ayarlarına geri dönüyor benim anlamadığım bios dan harddiske şifre vuruluyormu ilk kez senden duydum hadi sisteme filan desen neysede hadddiske vuranı ilkkez gördü
DAha Yeni Aldım Asus lettopu bios ayarlarına girdim ordan işte hardisk password diyodu oraya yazdım işte bişiler şimdide giriyom giriyom olmuyor.... Peki Jumper olayı nasıl oluyor.

erkanc
30-03-2007, 17:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

sen pil çıkarma yaptım derken sakın laptopun pilini çıkardım deme çünkü onu çıkarman hiçbir işe yaramaz ankartın üzerindeki pili çıkrarırsan tüm bilgileri unutur bios reset jumpera gelince laptopu açmadan yapmazsın ama bu laptopta varmı bilmiyorum eğer deneyimli değilsen bu konuda servis ancak halleder

citkim
30-03-2007, 17:32   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

:) işte bu asus tüm bilgileri unutuyo ama bi türlü şifreyi unutmuyo hergele onu halletmem lazm ecil