Biosdan anlıyan varmı Yada Formatdan ???????

hamit4609
22-01-2011, 17:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Selam arkadaşlar öncelikle cevap yazan arkadaşlara şimdi den teşekkur ediyorum
şimdi gelelim sorunumuza arkadaşlar ben şu anda xp kulanıyorum fakat yakında window7 geçecegim window7 paketini ve yeni hard diski aldım fakat ben daha önce 1 tane daha windows7 aldım ve cd kırıldı 
şimdi yeni bir tane daha home basic win7 32bit aldım şimdi anlatmak istediyim şu ben daha önceden eski win7 kırılmadan önce pc ye win7 yüklemiştim ve ekran kartı diriverleri yoktu sadece ana kart driveri vardı yükledim ve sorunsuz çalıştı ama ben şimdi yeni bir hard disk ve yeni bir win7 aldım biraz oncede söylediyim gibi hard diski takıp win7 yüklicem bana sorun olcagını sanmıyorum eskisi gibi çalısaçak ama pc de bir sorun var bilgisayar her 2 günde bir kendiliyinde açılıp kapanıyor bunun bios dan kaynaklandıgını düşünüyorum ve bir şey yapmadan önce sizlere sormak istediyim.fişi çekip bios pilini çıkartıp 20-25 sn sonra bekledikten sonra tekrar takıcam ama bir arkadaşım şöle söledi eyer bios pilini cıkartıp takarsan ekran kartı diriveri gider dedi bende dişarıdan interneten indirilmiş orjinal ürün olmayan driver kullanmak istemiyorum ne yapmam gerek bir bilgi verin lütfen.....saygılarla
((pili çıkarıp dediyim gibi yapsam bir sorun cıkarmı driverlerde ???))

SüRmenaJ KaOSs
22-01-2011, 17:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

bios resetlemekle herhangi bir driver'ın silinmesi yada zarar görmesi olmayacak bişey.
sen yeni aldığın hardiske win7'ni yükle sonrada 2günde bir kapanma olayına çare buluruz.

hamit4609
22-01-2011, 17:24   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

yok kardeş önceden de yapıyordu 5-6 günde bir nedense şimdi sıklaştı kendine res atıyor

hamit4609
22-01-2011, 17:26   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

saten oncede aynı win7 vardı aynı marka hard disk vardı nedne yaptıgını bulamadım çok urastım ama Nafile :S