Bir blog ile alâkalı 2 sorunum var...

Hafiye
16-07-2011, 21:21   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Merhaba arkadaşlar. 
İlgili arkadaşlardan iki konuda bana yârdımcı olmalarını ricâ ediyorum.
HTML bilgisi orta seviyede olan herhangi bir arkadaş, zannederim, bana yârdımcı olabilecektir.
Blogcu'da yer alan bir blogum var. Blogda ana menüler kısmında üç menü vardı; Anasayfa, Profilim, Arşiv. 
Blogun HTML kısmına şöyle bir baktım; bu üç menünün de benzer şekilde oluşturulduğunu farkettim ve buradan sâdece menü ismini değiştirerek İletişim menüsünü oluşturdum. Bakınız ;

<li><ahref="<%MainPageURL%>" title="Anasayfa">Anasayfa</a></li>
<li><ahref="<%ProfileURL%>"title="Profilim">Profilim</a></li>
<li><ahref="<%ArchiveURL%>"title="Arşiv">Arşiv</a></li>
<li><ahref="<%ContactURL%>"title="İletişim">İletişim</a></li>

İlk sorum; İletişim menüsünü bilgi girilebilir bir hâle getirebilmek için ne yapmam gerekiyor?
İkinci sorum; Bloga bir yazı eklediğimde ve blogda sâdece bir tane yazının görünmesini istediğimde hep bu son yazı görünür oluyor. "Son yazılarım" başlığı altındaki yazıların sırasını değiştirebilmek için ne yapmam gerekiyor?

Son Düzenleme: Hafiye ~ 16 Temmuz 2011 21:27
potdehid
05-01-2012, 15:37   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Yazılar rss(feed) dediğimiz içerikten otomatik olarak çekiliyor. Siteni tamamen kendi hostingine kurmadıysan (örneğin senin dediğin gibi, blogcu hizmetinden yararlanıyorsan) bu sırayı tam anlamıyla değiştirmen imkansız.

İletişim menüsünü bilgi girilebilir bir hâle getirebilmek ile neyi kassettiğini anlamadım.