Bir çok programı yükleyemiyor ve çalıştıramıyorum

s_sirin
13-09-2008, 20:20   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Merhabalar...
Benim sanırım çok ciddi bir sorunum var. Sorun şu msn'i açamıyorum directx yükleyemiyorum herhangi bir oyun yükleyemiyorum, word açamıyorum vs... bu liste böyle uzar gider Gülüş hepsinde de verdiği ortak bir hata var:
"Uygulama, yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı. Daha fazla bilgi için lütfen olay günlüğüne bakın." çözüm önerilerini bekliyorum.

emrahcagigan
13-09-2008, 20:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
291 mesaj

önemli yedeklerini al tabi alabilirsen sorun cıkmadan :D format at ama full programlarıda yüklersin sistemle ilgili dosya sorunları var galiba
benim başıma arkadaşım saolsun flash belleğinden bi virüs yüzünden geldi aynı şey hiçbirşeyi açamıyodum boyna hata veriyodu düşün ki harddisklerime bile giremiyodum full format attım bilgisayara öle düseldi sorunun kaynağı ne bilemem ama format atmalısın bence

s_sirin
13-09-2008, 20:38   |  #3  
OP Üye
71 mesaj

Format atmak sisteme darbe yapmak demek ben daha demokratik bir çözüm önerisi bekliyorum :)

qazx
13-09-2008, 21:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

hem bir sürü problemim var diyorsun hemde format atmak sisteme darbe diyorsun.
sistem dosyaların hasar görmüş kardeş.
tek çaresi formattır.başka çözümü olsa bile kimsenin uğraşacağını sanmam.

s_sirin
13-09-2008, 21:56   |  #5  
OP Üye
71 mesaj

qazx tek ama ortak bir problem var diyorum bir sürü problem değil yani!!! onun haricinde bir sorunla karşılşır karşılaşmaz formatmı çekersin yoksa acaba böyle bir sıkıntı başkasının başınada gelmiş olabilir diye düşünüp böyle forumlarda araştırmayımı düşünürsün? Önce bi buraya yazayım belki bir çözüm önerisi çıkar diye düşündüm çıkmazsa tabiki yapçak bişey yok format çekecem.

qazx
13-09-2008, 23:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

hmm doğru ortak hata demişsin.o zaman sana önerebileceğim tek şey şu:
başlat-ayarlar-denetim masası-yönetimsel araçlar-olay görüntüleyicisi ne girip sorunlu maddeyi bulup sağ tıkla ve özellikleri oku.veya yardım seçeneğine göz atıp sorunun çözümünü bulabilirsin.umarım yardımcı olur.