Bir çözüm bulamıyorum..

mertyazman
07-10-2009, 00:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar.. 3 senedir aynı sisteme sahibim değişen bir parça yok. sorunum şu ki need for speed: shift oynuyordum. bi kaç saat oynadım kapattım. ertesi gün yine oynarken oyun kitlendi ve kapandı ve (bu arada işletim sistemim 64 bit vista ultimate) sağ altta bilgi baloncuğu olarak ekran kartı sürücümün yanıt vermeyi kestiğini söyledi. bu arada anti-aliasing 4x de onun dışındaki tüm ayarlar sonda 1920x1200 çözünürlükte oynuyordum hep. Sonra geri açtım bi süre daha oynadıktan sonra bu sefer mavi ekran hatasıyla karşılaştım. bilgisyar tekrar başladığı andan itibaren görüntü gariplikler olamya başladı. ekranda belli bi aralıkla dizilmiş renkli çizgiler çıkmaya başladı. vista açıldığındaysa herhangi bişey yapamadan tekrar mavi ekranla karşılaşıyorum. ben de güvenli kipte açtım. orda da çizgiler çıkıyor. yani driverdan olamaz. ama güvenli kip de kapanmıyor bilgisayar. tahminimce ekran kartı temel driverla daha az zorlandğı için kapatmıyor kendini. ancak bilgisayarımı normal kullanamıyorum haliyle. harddiskte bad factor olabilir diye full format attım. xp yi yükleyeyim dedim hazır atmışken. sorunum yine devam ediyor. driver güncellersem de yine normal açılamıyor. peki ben ne yapmalıyım?

ekran kartım asus en 8800 ultra. tahminim donanımsal bi hata olduğu. ancak bu neden olmuştur? tamir edilebilir mi? edilebilirse nerde edilebilir? bilgisayarımda kesinlikle ısınma sorunu veya güç sorunu yok. kasamın tozlanmasına da asla izin vermem belirli aralıklarla blower la hiçbirşeye değmeden temizlerim. elim kolum bağlı anlıyacağınız.. kalan son ihtimal de şöyle oluyor kanımca: oyunda ekran kartı fazla zorlandı ama bi süre dayandı daha sonra dayanayıp bi yerlerine bişey oldu. ama böyle olsa da ekran kartı zorlandığında görüntü takılması gerekmez miydi? normal çok akıcı takılma olmaksızın oynarken oldu. ekran kartına overclock da uygulanmadı hiç..

yardım lütfen :(

Süleyman.
08-10-2009, 00:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorununuz donanım gibi. Mümkünse başka bir ekran kartı deneyin. Olmazsa servise gösterin bence.