Bir de chrome plus'ı deneyin

Elsequito
19-01-2012, 21:38   |  #1  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
263 mesaj

Senelerdir kullanıyorum açıkcası normal chrome kullanmak gerçek bir eziyet sizinde chrome plus'ı kullanmanızı faydalanmanızı istedim chrome açık kaynaklı bir tarayıcı ve bu adamlar tam anlamıyla geliştirmişler bu yüzden herhangi bir reklam amacım yok anlayan iyi anladı beni :)

Kullandığım kadarıyla özellikler şöyle:
-Üstte açık olan sekmeye simgesine iki kez tıklarsanız sekme kapanır
-Sekmeler bölümüne mouse imlecini getirip scroll tuşunu hareket ettirirseniz sekmeler arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz
-Chrome destekli olmayan sayfaları ie kernel sayesinde tek tıkla uyumluluk modunda açabilirsiniz
-Aramak istediğiniz bir kelimeyi imleçle işaretleyip sayfanın boş bir alanına sürükleyip bırakırsanız otomatik olarak yeni sekmede arama başlatırsınız
-Bazı mouse hareketleriyle kısayolları yönetebilirsiniz sağ tık basılı tutarak sola çizgi çizme sayfayı geri alır mesela
-Sürekli güncellemeler ve destek var en azından senelerdir hiçbir sorun olmadı bu konuda.
Vs anlayamadığm bir sürü özellik var ayrıca chrome flags deneysel ayarlarada göz atmanız tavsiyedir.

http://coolnovo.com/

Bazı yorumlar : http://www.uludagsozluk.com/k/chrome-plus/

--ullanana kadar böyle bir güzellik hiç beklemezsiniz ama kullandıkça insan hayran oluyor.
en büyük kolaylığı yeni bir sekme açmak isteğinizde linkin fotoğrafın üzerine sol tuşla tıklayıp hafifçe sürükleyip bırakıyorsunuz. hemen açılıyor sekme büyük kolaylık.
sağ tuşa basılı tutarak işaretler çiziyorsunuz. ve bunlara komutlar verebiliyorunuz.
güzel bir tarayıcı kesinlikle.

--chrome'un opera gibi olanı. gerekli özellikler ve eklentiler beraberinde geliyor, eklenti kurmakla uğraşmıyorsunuz.

--netin yavaş olması dolayısıyla yavaş inen ama indikten ve kurulduktan sonra vay anasını dedirten ... 

--adres çubuğuna bir şey yazarken yazdığınız şeyin google arama sonuçlarını anında ekrana getiriyor. tamam belki tam anlatamadım ama valla süper bir şey.

Son Düzenleme: Elsequito ~ 19 Ocak 2012 22:08
juglans regia
20-01-2012, 00:29   |  #2  
Yeni Üye
20 mesaj

Google bunun reklamını yapmıyor mı? İlk kez duyuyorum da.

Elsequito
20-01-2012, 16:39   |  #3  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
263 mesaj

Chrome açık kaynaklı olduğu için geliştiricilerin reklamını yapmıyor orjinalde ikiside aynı taban üzerine kurulu.

sosyalik
20-01-2012, 19:21   |  #4  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Belki Chrome yerine kullanılabilir ama hiçbir tarayıcı Firefox'u bıraktıramadı bana.

Mertolozzi
20-01-2012, 20:16   |  #5  
Mertolozzi avatarı
Yeni Üye
34 mesaj

[url=../kisisel/183774/]sosyalik[/url] aynen  bana da :)

ismet35
30-01-2012, 14:06   |  #6  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Teşekkürler merak ettim deniyorum.

Elsequito
30-01-2012, 18:10   |  #7  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
263 mesaj
Alıntı: ismet35  
Teşekkürler merak ettim deniyorum.
daha önce chrome kullandıysan plus'ı bırakman zor olucak :)

Son Düzenleme: Elsequito ~ 22 Ağustos 2012 00:45