"Bir Jak Çıkarıldı" Yazısından Nerelere Geldim

DeHaYaS
31-07-2009, 23:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Gün içinde bir işim için kulaklı jak girişine kulaklığımı bağladım. ardından işim bitti ve aleti çıkarttım.

daha sonra müzik dinlemek için winamp ı açtığımda ses çıkmadı. alt çubuk da sol altta jak takılınca çıkan simgeyi gördüm. kulaklığı tekrar taktım ve ses geldi ardından çıkarttım hoparlör den ses gene yok.

biraz ayar kurcalarken ses aygıtlarımı da donanım profilinden etkin olanlar etkin olmasın diye işaretledim.

sonra baktım ki ses sürücülerini donanım profilinden çıkartmışım tekrar getiremedim.

son çare sistem geri yükleyeyim dedim onu yaptım fakat yükleme hata verdi 3 farklı tarih denedim.

en kötü yanı ise hafta sonu tatile gidecek olmam yoksa servise gönderirdim sorunu çözmeleri için.

şuanda ne ses çıkıyor nede jak simgesi kalkıyor üstünede sistem geri yüklenmiyor çok rezi bir durumdayım.

şimdi bu sorunları evde kendi başıma çözme şansım var mı ? var ise nasıl Çözebilirim ?

Şimdiden Teşekkürler.

ParanoiD
31-07-2009, 23:31   |  #2  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Normalde hoparlörleri tekrar etkinleştirmek için başlat cubugundaki ses simgesine sag tıklayıp kayıttan yürütme aygıtlarına girip speakers a sag tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarla dedigimde benim hoparlorlerim tekrar devreye giriyor.Ama bu win7 de vista hiç kullanmadım ama büyük ihtimalle böyledir.Tabi sen sürücülerlede oynamışsın.Eger hala en azından kulaklıktan ses geliyorsa dedigimi bir deneyebilirsin.

DeHaYaS
01-08-2009, 00:17   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

driver olayını çözdüm sorun kalmadı artık tek sorun jak olayında.

dediğin yerde varsayılan ı göremedim bir tek.

[url=http://resimupload.biz/share-B8D5_4A735F49.html][/url]

bu arada laptop kullanıyorum fark eder mi ki ?

tahaexe
16-03-2011, 14:47   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

bendede oluyodu çok sinirlendim ama buldum  ama w7 ise alta çıkan yazıya tıklayın ve  köşede dügme gibi bişeler var onun üstündeki dosyaya basin ve en üstekini tik koyun bitii :D