Bir Kaç Sorun Meydana Geldi

theanatolia
03-04-2012, 20:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar, bilgisayarımda bir kaç gündür çeşitli hatalarla karşılaşıyorum ve bu durum açıkçası canımı sıkmaya başladı. Aşağıya sırayla sorunları yazıyorum. Bunlardan herhangi birinin çözümünü biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum.

1. Programları ve Dosyaları Ara çalışmıyor

Başlat'ta programları ve dosyaları ara kutucuğuna birşey yazdığımda hiçbir tepki vermiyor ve diğer sonuçlara tıkladığımda "Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir" diye bir uyarı veriyor.

2. Masaüstüne sağ tıklayıp Araçlar'ı açmak istediğimde "Settings.ini başka bir işlem tarafından kullanılıyor. Diğer programı kapatın, ardından Yeniden Dene'yi tıklatın veya çıkmak için İptal'i tıklatın." diye bir hata çıkıyor.

3. Bilgisayar'a sağ tık ve Yönet'i açıyorum. Oradan Performans'ı tıklıyorum ama "MMC eklentiyi başlatamadı" diyor. Daha önce olmuyordu bu da.

4. Yeni bir kullanıcı hesabı açıp orada da yukarıdaki hataların olup olmayacağını görmek istedim ve hiçbir sorun yok. Yeni açtığım kullanıcı hesabında programları ve dosyaları ara kutucuğu çalışıyor, araçlar ve performans çalışıyor. Ama burda da yeni bir hatayla karşılaştım. Kullanıcı hesaplarının girişlerinin olduğu yerde yeni açtığım kullanıcı hesabının adı "Başka Kullanıcı", yani girdiğim isim görünmüyor ve oraya girmek için kullanıcı hesabımın adını girmek zorunda kalıyorum.

Sorunların çözümünü biliyorsanız yardımılarını bekliyorum arkadaşlar.

Joker65
03-04-2012, 20:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

işletim sistemini değiştir :)

theanatolia
03-04-2012, 21:04   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Format mı atayım, windows 7'yi yeniden mi kurayım? :) Bu sorunlar için format atmak istemiyorum vardır mutlaka başka çözümleri :)

Kapalı Hesap (200174)
03-04-2012, 21:08   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: theanatolia  
Format mı atayım, windows 7'yi yeniden mi kurayım? :) Bu sorunlar için format atmak istemiyorum vardır mutlaka başka çözümleri :)
Sistem geri yüklemeyi çalıştır sonrasıında bak hatalar devam edecekmi..

Joker65
03-04-2012, 21:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

o da var unutmuşum :)

theanatolia
03-04-2012, 21:34   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj

teşekkürler sistem geri yükleme ile 30 Mart'a geri döndüm. 3 ve 4'te yazdığım sorunlar çözüldü. :) 1 ve 2 devam ediyor.

Kapalı Hesap (200174)
03-04-2012, 22:23   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
teşekkürler sistem geri yükleme ile 30 Mart'a geri döndüm. 3 ve 4'te yazdığım sorunlar çözüldü. :) 1 ve 2 devam ediyor.
"Settings.ini başka bir işlem tarafından kullanılıyor.Bu sorun bir virüs yüüznden olabilir.
Aşağıdaki virüs removal programları ile sistemi taramanı öneriirim devam ederse başka önerilerde bulunabiliriz..
Sayfadaki programlar zararlı temizlemek içindir hepsi ile tek tek tarat..
http://www.kaspersky.com/virus-removal-tools

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (231631) ~ 03 Nisan 2012 22:24
AmbaSSadoR
03-04-2012, 22:57   |  #8  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
400 mesaj

bir de bir not işletim sistemi dvdniz ile sistem onarma yapmayı deneyin sorununuz şayet virüsten değilse bu düzeltir !

myro01
03-04-2012, 23:38   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

keşke format atmasaydın.herşey format değilki.windowsun gizli komutu var keşke o komutu kullansaydın.

theanatolia
04-04-2012, 00:33   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: kesko  
"Settings.ini başka bir işlem tarafından kullanılıyor.Bu sorun bir virüs yüüznden olabilir.
Aşağıdaki virüs removal programları ile sistemi taramanı öneriirim devam ederse başka önerilerde bulunabiliriz..
3'te yazdığım sorunun kaynağını buldum. advanced system care diye bir program yüklemiştim. onunla derin bakım yapmıştım problemleri çözmesi için. 3'teki sorun ondan sonra oldu. ayrıca useful dictionary diye bir sözlük var o da hata vermeye başlamıştı. tekrar sistem geri yükleme yaptım ve advanced system care'ı kaldırdım. artık kullanmam sanırım. :) ccleaner ile kayıt defteri sorunlarını taramaya da korkuyom artık :)

sayfadaki tüm tarayıcıları indireyim mi?

theanatolia
04-04-2012, 00:37   |  #11  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: myro01  
keşke format atmasaydın.herşey format değilki.windowsun gizli komutu var keşke o komutu kullansaydın.
gizli komut derken? nerden açıyoruz?

mustafa2116
04-04-2012, 00:40   |  #12  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Arkadaşlar, bilgisayarımda bir kaç gündür çeşitli hatalarla karşılaşıyorum ve bu durum açıkçası canımı sıkmaya başladı. Aşağıya sırayla sorunları yazıyorum. Bunlardan herhangi birinin çözümünü biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum.

1. Programları ve Dosyaları Ara çalışmıyor

Başlat'ta programları ve dosyaları ara kutucuğuna birşey yazdığımda hiçbir tepki vermiyor ve diğer sonuçlara tıkladığımda "Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir" diye bir uyarı veriyor.

2. Masaüstüne sağ tıklayıp Araçlar'ı açmak istediğimde "Settings.ini başka bir işlem tarafından kullanılıyor. Diğer programı kapatın, ardından Yeniden Dene'yi tıklatın veya çıkmak için İptal'i tıklatın." diye bir hata çıkıyor.

3. Bilgisayar'a sağ tık ve Yönet'i açıyorum. Oradan Performans'ı tıklıyorum ama "MMC eklentiyi başlatamadı" diyor. Daha önce olmuyordu bu da.

4. Yeni bir kullanıcı hesabı açıp orada da yukarıdaki hataların olup olmayacağını görmek istedim ve hiçbir sorun yok. Yeni açtığım kullanıcı hesabında programları ve dosyaları ara kutucuğu çalışıyor, araçlar ve performans çalışıyor. Ama burda da yeni bir hatayla karşılaştım. Kullanıcı hesaplarının girişlerinin olduğu yerde yeni açtığım kullanıcı hesabının adı "Başka Kullanıcı", yani girdiğim isim görünmüyor ve oraya girmek için kullanıcı hesabımın adını girmek zorunda kalıyorum.

Sorunların çözümünü biliyorsanız yardımılarını bekliyorum arkadaşlar.

Hiçbir komut yada Virüs koruyucu kullanmayın.

Üzgünüm sitemin işleyişini fazlasıyla izleyen bir virüse sahipsiniz.
Kesin çözüm yolu formattan geçiyor.
Vİrüs kouruyucular işe yarayabilir ama İşletim sistemini tamizlediğine göre svchost ları kontrolüne almıştır muhtemelen bu nedenle virüs koruyucu sistemi tamamen kitleyebilir.

theanatolia
04-04-2012, 00:53   |  #13  
OP Taze Üye
14 mesaj

Yaza kadar format atmak gibi bi fırsatım yok. Çünkü okuyorum ve memleketimden uzaktayım. Eğer belirttiğiniz gibi virüs varsa yaza kadar sistemi çökertmez umarım? :)

theanatolia
04-04-2012, 01:05   |  #14  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: kesko  
malesef indiremiyorum "...kaydedilemedi, çünkü kaynak dosya okunamadı. Daha sonra yeniden deneyin ya da sunucu yöneticisine danışın." hatası çıkıyor. ama başka yerden indirme yapabiliyorum.

mustafa2116
04-04-2012, 01:59   |  #15  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Yaza kadar format atmak gibi bi fırsatım yok. Çünkü okuyorum ve memleketimden uzaktayım. Eğer belirttiğiniz gibi virüs varsa yaza kadar sistemi çökertmez umarım? :)
Belirtiğim gibi virüs sisteminizi izliyor belli progrmaları yada belli bir servri olmalı.
Kaynak takibi yapıp kendisini göncelleyerek sizin bazı işlemlerini kısıtlayacaktır.

Bu tür virüsleri biliyorum Bu  nedenle kesin çözümü format oalrak verdim.

Diğer yandan trojenler sistem çökertmez Sistemi zombileştirir. Zombi bilgisayar sizin kontrolünüzden çıkmış farklıişlemlerde yürütebilen bilgisayardır. özelliklede Büyük hack saldırılarında kullanılır.

theanatolia
04-04-2012, 03:22   |  #16  
OP Taze Üye
14 mesaj

Şöyle birşey düşündüm. Şimdi bilgisayarda yeni bir kullanıcı hesabı açtım ve orda yukarıda belirttiğim hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. bu kullanıcı hesabını yönetici olarak ayarlasam, ilk kullanıcı hesabımı standart olarak ayarlayıp oradaki dosyalarımı yeni kullanıcı hesabına aktarıp ilk kullanıcı hesabımı silsem bi problem olur mu? aslında ben virüs olduğunu düşünmüyorum. önceden kayıt defterinde değişiklikler yapmıştım ve bir arkadaşım sistem dosyalarına girmiş sanırım. c klasöründe normalde gizli olan dosyalar gözüküyordu çünkü. artık ne bok yemişse. onları tekrar gizledim. yukarıda belirttiğim şeyi yapsam bi problem çıkar mı sizce?

AmbaSSadoR
04-04-2012, 03:30   |  #17  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
400 mesaj
3'te yazdığım sorunun kaynağını buldum. advanced system care diye bir program yüklemiştim. onunla derin bakım yapmıştım problemleri çözmesi için. 3'teki sorun ondan sonra oldu. ayrıca useful dictionary diye bir sözlük var o da hata vermeye başlamıştı. tekrar sistem geri yükleme yaptım ve advanced system care'ı kaldırdım. artık kullanmam sanırım. :) ccleaner ile kayıt defteri sorunlarını taramaya da korkuyom artık :)

sayfadaki tüm tarayıcıları indireyim mi?

bir pc de birden çok sistem iyileştirme yazılımı kullanmayın bence özellikle Ascare  yüzünden bir kaç kere başım belaya girdi yedeklerim olmasaydı zor kurtarırdım sistemi ! ,ccleaner tek başına yeterli temizlikte smart defrag ve ben kendi sistemimden örnek vericek olursam windows 7 manager programı aslında sadece bu tek program için windows 7 için  her türlü çözüme kavuşturuyor tam bir alet çantası diyebilirim C=

theanatolia
04-04-2012, 13:26   |  #18  
OP Taze Üye
14 mesaj

sorunları çözdüm arkadaşlar. dediğim gibi yeni bir yönetici kullanıcı hesabı açtım ve ilk kullanıcı hesabımdaki dosyalarımı buna aktardım. son olarak ilk kullanıcı hesabımı sildim. şu an hiçbir sorun yok. yardımlarınız için teşekkür ederim :)

theanatolia
04-04-2012, 13:31   |  #19  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: AmbaSSadoR  
bir pc de birden çok sistem iyileştirme yazılımı kullanmayın bence özellikle Ascare  yüzünden bir kaç kere başım belaya girdi yedeklerim olmasaydı zor kurtarırdım sistemi ! ,ccleaner tek başına yeterli temizlikte smart defrag ve ben kendi sistemimden örnek vericek olursam windows 7 manager programı aslında sadece bu tek program için windows 7 için  her türlü çözüme kavuşturuyor tam bir alet çantası diyebilirim C=
artık ccleaner'dan bile kayıt defteri sorunlarını çözmeye korkuyorum yine bu tür sorunlar olur mu diye. :) gerçi advanced system care kullandıktan sonra olmuştu. ccleaner ile bi sorun olmaz diye tahmin ediyorum ama.. sizce olur mu? bir de hangisini önerirsiniz, smart defrag, windows 7 manager? ikisi aynı işleri mi yerine getiriyor? birden çok sisten iyileştirme yazılımı kullanmayın demişsiniz. eğer bunlardan birini yüklersem ccleaner'ı kaldırayım mı?