Bir Pciye Hem Windows 7 Hemde Linux Nasıl Kurabili

Doqal
03-08-2009, 21:53   |  #1  
Doqal avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
172 mesaj

Bir Pciye Hem Windows 7 Hemde Linux Nasıl Kurabilirim?
bu konuda yardımcı olursanız sevınırım kasma yaparmı iki işletim sistemi kurmak
yardımlarınızı beklıyorum

ADEM-KAYA
03-08-2009, 22:06   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

ne amaçla kullanacağınıza bağlı bir durum..W7 tek başına yetmiyor mu?eksiği ne..

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 03 Ağustos 2009 22:07
ErKaN-23
03-08-2009, 22:11   |  #3  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

tavsye etmem bende denemiştim bir aralar bazı sorunlar çıkıyor windows yetiyor zaten hele şu an win7 yi hiç tavsiye etmem biraz sabır derim daha zamanı var

melen
03-08-2009, 22:11   |  #4  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

W7 az mı geliyo abi nesi eksik ? VmWare trial Virtual PC 2004 by Microsoft ücretsiz sadece Ultimate ve Professional'de çalışır kanımca...

melen
03-08-2009, 22:14   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: gloster  
tavsye etmem bende denemiştim bir aralar bazı sorunlar çıkıyor windows yetiyor zaten hele şu an win7 yi hiç tavsiye etmem biraz sabır derim daha zamanı
Windows 7 çıkmış durumda Vista ve XP den performanslı şu anda cracklileri var ve OEM'lilerin eline geçti google'da var. YAŞASIN ORJİNAL MICROSOFT MS'ten gül gibi gelsin parasız yükselteceğim.

Windows 7 Ücretsiz Yükselme by HP, Casper, asus ...

ErKaN-23
03-08-2009, 22:21   |  #6  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

ben iki ay kullandım win7 yi ve ne kadar  iyi bir sistem olduğunu da çok iyi biliyorum tersi bir ifade kullandığımıda hatırlamıyorum ama yinede ısrar ediyorum biraz zamanı var diyorum

ADEM-KAYA
03-08-2009, 22:25   |  #7  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

GLSOTER,
RC sürümü gayet satbil ve başarılı.beta olmasına karşın.sizin sistem düşük galiba..

melen
03-08-2009, 22:34   |  #8  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
GLSOTER,
@GLOSTER Gülümseme

kedij
04-08-2009, 03:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
142 mesaj

hangi linux dağıtımını kuracaksınız? eğer daha karar vermediyseniz ubuntu dağıtımını öneririm. ilk win7 yi kurun sonra ubuntu yu kurun.

ubuntu'yu indirmek için:

kurulumu öğrenmek için ubuntu Türkçe wiki:

Linux'e ne gerek var diyenlerin kaçı parasını verip çatır çatır windows7 alacak? bence bırakında insan kullanıp karar versin. bana göre windows çok daha zor geliyor. adeta menüler içinde kayboluyorum. windowsa alışan insana windows kolay gelir, linux'e alışan insana linux.

şunu söyleyeyim örnek olarak program ekle kaldırı iki gün boyunca aradımKahkaha . neyse bende yavaş yavaş öğreniyorum.

bir komiklik daha var. linux için olan firefoxta "seçenekler"'i seçmek için düzen'i tıklıyorsun orada çıkıyor. windowsta ise araçlardan çıkıyormuş. bunu da bayağı bir aramadan sonra şansa buldum.

neyse yaz yaz bitmez. ama siz en iyisi linux kendiniz deneyin. hatta isterseniz hiç kurmadanda canlı cd ile de deneyebilirsiniz. ama gerçek gücünü kurunca anlarsınız.

Erhan Tiryakioğlu
04-08-2009, 13:23   |  #10  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: gloster  
tavsye etmem bende denemiştim bir aralar bazı sorunlar çıkıyor windows yetiyor zaten hele şu an win7 yi hiç tavsiye etmem biraz sabır derim daha zamanı

Siz İşletim sistemi Hakkında Ne Biliyorsunuz Ki ? Sizi Kırmak İstemem Ancak Lütfen Önce Kendinizi Güncelleyin Bilgisayarda İşletim Sistemini Kllanamını yapamayınca ne yazıkki bilmeden Önermiyorum Gibi Sözcükler Kullanıyorsunuz :(

Ben %100 Öneriyorum

Ayrıca O sorunlar Bilgisayarınızın Özelliklerineden Kaynaklananmaktadır Bence Çünkü Hiç Bir tane bile sorun yaşamadım ...

Mustafa@PC
04-08-2009, 15:19   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
GLSOTER,
RC sürümü gayet satbil ve başarılı.beta olmasına karşın.sizin sistem düşük galiba..
Adem RC sürüm beta değildir. Release Candidate = Nihayi Sürüm Adayı

Yani RC sürümde teorikte herşey hemen hemen bitmiştir, gerekirse düzenlemeler yapılır.

ErKaN-23
04-08-2009, 15:36   |  #12  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

Erhan Tiryakioğlu
kırdın bile ama yaşına bağışlıyorum
22 ekimde çıkacak OEM lisanslı kullanmak için beklemek istiyordum sadece kıralı olsa deneme sürümüne güvenmem adı üstünde DENEME sürümü iki ay da denedim kaldırdım zaten........

Trance
04-08-2009, 17:08   |  #13  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

Harddisk te 2 tane uygn boyutlarda birincil bölüm oluştur. C ve D şeklinde boş bölümler olucak, sonra C ye Windows 7 kur, sonra  kurmak istediğin Linux ı kur , yanlız linux ı kurarken kurulucak bölüm olarak,2 yani boş olan D bölümünü seç o şekilde kurulumu tamamla, en sonunda lilo boot manager ile ilgili sorular sorcak hangi bölüme kurulsun? ve windows 7 algilicak onuda ayarlayıp. makineyi boot ettin mi? karşında linux ın boot manageri gelcek
önceki DOS sürümü (win 7)  veya seçmiş olduğun linux dağıtımı neyse onun ismini seçip  istediğin sistemden makineyi açabilirsin hiç bir sorun yaşamazsın eğer kurulumları doğru yaparsan.