Bir soru başlığı epey soru sordum :)

Fireman_109
24-02-2010, 18:35   |  #1  
Fireman_109 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Sorular genelde parayla ilgili bilgisayar alanını çok severim 6 yaşımdan beri bilgisayar ile aram iyidir şuan 10. sınıftayım  bilgisayar konusunda arkadaşlarımın çoğundan (hatta sadece birisi benden iyi oda donanımda biraz zayıfım ondan fakat donanım hem pek sevmem ve iyi para kazandırmadığı için artık herkes bilgisayar topluyor) iyiyim sevmiyorsan sırf para için yapcaksan yapmayın demeyin zaten artık bu işteyim =)
İşte sorular
1.Bilgisayar mühendislerinin aldığı fiyatları merak ediyorum bilenleriniz varsa söylerse çok makbule geçer
2. Bilgisayar alanında 2500 tl kazancağım bir iş varmıdır yada en fazla ne kadar kazanabilirim
3. Lisede java öğreniyorum sizce java ögrenince ayda ne kadar kazanırım Java para kazanmak için yeterlimi yoksa flash ve photoshop öğrenmelimi
4. Bilgisayar öğretmenliginde öss kaç puan istiyor aslında puan pek anlamıycam ama kaç soru yapmalıyım Örnek:40 Sözel 25 tane sayısal soru yapabilmelisin gibi
5. Bilgisayarda konusunda herşeyi öğrenebilirken mat geo ve fizik te hiçbir şey niye anlayamıyorum acaba neden? (Bunu cevaplayacak kişi olcağını sanmıyorum =) )
şimdiden teşekkürler =)

alper8118
24-02-2010, 22:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

benim sık kullanılanlarda bunlar var inşallah işini görür 2-3 ay önce hepsini okumuştum :)))
3.soru:Eğer iyi derecede java yada oracle biliyorsanız bu maaşı minimum 1400$ istemelisiniz
1.soru:Yeni mezun bilgisayar mühendisi hiçbirşey bilmese bile minimum 1000$ maaş almalıdır.  Ancak bu ücreti artırmak sizin elinizdedir
2.soru:1. Uygulama Geliştirme Şefi (Lead Applications Developer) Geçtiğimiz yıla göre %7,6 artış gösteren maaşları ise yıllık 80.250 USD - 108.000 USD arasında değişiyor.
4.soru:Bilgisayar Öğretmeni Sakın Olma Ne Kendini Geliştirirsin Ne Fazla Para Alırsın((hee tabi iş bulma imkanın yüksektir ama maaş düşük ben hayyata olmam pc hocası))
5.soru:Bende xd ama ben daha 8.sınıftayım :D:D:D Fen lisesinden pc ye geçersen mecbur örencen
yoksa sınıfta kalırsın ((ana dersler ))
ama a.t.l(anadolu teknik lisesi)nden bilişime ordandan  sınavsız direkt geçebilirsin
ama şuan lisedesin sınıfta kalma gerisini boşver bilsen ne bilmesen ne bu gün kürenin hacmini gördük neime yarıcak ;) siteye yarıçap girion enter dion alan hacim v.s. hepsini dio
vede java nın yanında başka dillerde ören ((c++ veya c#))
tavsiyem c++
ama microsoft c# desteklior xd

bunlarda linklerim;

maaşlar

pc ünisi taban puanları

burs yıllık ücret v.s. nasıl bi kişilik olmalı v.s. v.s

boğaz içi bilişim 2 yıl tr de 2 yıl amerikada 2 diploma yüksek ücret xd

bilşim sektörü en çok kazandıranlar

wikidekiler

zamanımı aldın neyse hadi selametle artık sorun kalmamıştır
a.t.l ye geçebiliosan geç derim
java öreniom demişsin yani zaten atl de isen problem yok((bazı normal liselerdede öretiolarda emin olmak için))
daha sorun olursa konuya aboneyim yaz cevaplayam

allper[at]windowslive.com
         @
hadi selametle

Fireman_109
25-02-2010, 11:53   |  #3  
Fireman_109 avatarı
OP Üye
93 mesaj

Zamanını aldıgım için teşekkürler =)
gösterdigin yazılar gerçekten aydınlatıcıydı bunada bir  teşekkürler =) bu arada  10 atl de oldugumu söylemeyi unutmuşşum =)  eğer üniversite mezunu olmadan iyi derecede java biliyorsam acaba ne kadar maaş alabilirim. bilgisayar ögretmenide olmak istiyorum + da eğitim ve program yazarak  daha fazla kazanabilirm fakat ölür biterim ama birşey çıkmassa mecbur ögretmen olcaz

alper8118
25-02-2010, 20:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

şimdiii
uni mezunu olamdan java biliosan iş mevzusunu pek bilmem amma millet beleşe çıkraklık yapıo yada çok düşük ücrete sırf gelişmek için kısaca şuan para kazanamassın [java ile]
ancak para kazancaksan hdd dolumu(film,mp3,müzik) 10 gb 1 tl 1tb=100 lira
ders işi hiç olmaz ama sitelere yaz belki ilgilenen çıkar program işi ise site hazırlama v.s. ören dükkan dükkan gez para ile site aç

ama sana en iyi dedigim hdd dolumu bi harici 1 tb (dahilide alabilirsin) al 1 tb 100 lira doldur
sonra sen sat millete isteyene dvd başı parayla isteyene film başı isteyenede hdd sine 10 gb si 1 tlden dolum yap iş sana gelmez her yere reklamını yap imazlarına bunları yaz v.s.

hadi selametle ben burdayım yine yaz sen