Bir Terslik Varr yardımm!!!!!!!!

emrahcagigan
18-05-2010, 00:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
291 mesaj

meraba arkadaşlar bilgisayarıma format attım sebebi 0x0000007e mavi ekran hatasıydı... nese formattan sonra bilgisayar düzeldi ama bi sorunum var ne var bir türlü bulamadım..

bilgisayarım açılınca masaüstü geliyor sağ alttaki görev simgelerinin hepsi çıkıyor işlemci kullanımı %0 a düşüyor ama 3-4 dk boyunca ethernet ve kablosuz bağlantı simgeleri gelmiyor bu süreç içinde hiçbir eylem yapamıyorum klasör açma vs..
dikkat ederseniz görev yöneticisinde kullanıcı adı sekmesinin altı bütün programlar için boş  3-4 dk lık bu süreçten sonrada sadece bir kaç tanesi çıkıyo o kadar

şimdiden teşekkürler

http://yfrog.com/f1adszgoj
http://img541.imageshack.us/img541/9617/adszgo.jpg
<script src='http://img541.imageshack.us/shareable/?i=adszgo.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script>
<noscript>[URL=http://img541.imageshack.us/i/adszgo.jpg/][/URL]</noscript>

mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 01:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

mavi ekran sorununuz için inceleyin
http://support.microsoft.com/kb/330182/tr

ve açılışı hızlandırmak için msconfig den başlangıç programlarının kullanmadıklarınızı kaldırın.Görev yöneticisinde görülüyor ki arka planda bir sürü çalışan uygulama var

kullanıcı adı sütunundaki isimleri siz mi sildiniz.Onlar bize bir virüs'e karşı ipucu verebilirdi.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 18 Mayıs 2010 01:06
emrahcagigan
18-05-2010, 01:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

mavi ekran sorunum düzeldi kardeşim saol

ama asıl sorunum şu an bu
fazla görünen programlarda avg ile birlikte çalışan parçalar o yüzden fazla görünüyo
hizmetlerden ve başlangıçtaki işime yaramayan herşeyi kapattım

kullanıcı adı sütunundaki isimleri de ben silmedim bu sorun yüzünden görünmüyorlar sanırım :S

Banned
18-05-2010, 01:50   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Eklediğiniz görüntü sizin bilgisayarınıza aitse değil geç açılmak açılmaması bile doğal. O ne  öyle aktif çalışan kaç tane virüs olduğunu sayamadım bile.

Antivirüz yazılımı nedir duymadınız mı ?  (Avg sisteminizde hiç bir işe yaramamış). Ücretsiz ama iş görebilen sürümlerden olsun bir tane sisteme kurmalınız. Ayrıca modifiyeli xp kullanıyorsanız onuda kullanmayın, temiz içine girilmemiş bir işletim sistemi kullanın. Resim size aitse format atın bunları temizlemek için çoook uğraşmanız gerekir.

Son Düzenleme: khramn ~ 18 Mayıs 2010 01:52
mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 01:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Alıntı: emrahcagigan  
mavi ekran sorunum düzeldi kardeşim saol

ama asıl sorunum şu an bu
fazla görünen programlarda avg ile birlikte çalışan parçalar o yüzden fazla görünüyo
hizmetlerden ve başlangıçtaki işime yaramayan herşeyi kapattım

kullanıcı adı sütunundaki isimleri de ben silmedim bu sorun yüzünden görünmüyorlar sanırım :

mavi ekranların sebebi %70 donanımsaldır ve format ile halledilemez.Birgün aynı sorun karşına çıkarsa şaşırma inşallah yazılımsaldır.

o isimlerin görünmesi lazım normalde virüs;malware ve spyware tarzı programlar ile sistemi taratın bence

emrahcagigan
18-05-2010, 01:55   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

bilemiyorum mavi ekran sorunum düzeldi şimdi.. bilgisayarı beklme modunda kullandığım zaman hiç bir sorun çıkmıyordu oyunlarda sınırları zorlarım genelde ama kullanım sırasında da çıkmadı hiç
sadece bilgisayarımı kapat dedikten sonraki açışımda ve yeniden başlatlarda açamıyordum xp boot ekranı geliyordu dinkkk mavi ekran res
xp cd mle onarım yapınca sorunsuz bilgisayarımı açıyordum

şimdi bole bi sorunum yok tıkır tıkır kullanıyorum ama yeni sorunum da bu

mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 01:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Alıntı: khramn  
Eklediğiniz görüntü sizin bilgisayarınıza aitse değil geç açılmak açılmaması bile doğal. O ne  öyle aktif çalışan kaç tane virüs olduğunu sayamadım bile.

Antivirüz yazılımı nedir duymadınız mı ?  (Avg sisteminizde hiç bir işe yaramamış). Ücretsiz ama iş görebilen sürümlerden olsun bir tane sisteme kurmalınız. Ayrıca modifiyeli xp kullanıyorsanız onuda kullanmayın, temiz içine girilmemiş bir işletim sistemi kullanın. Resim size aitse format atın bunları temizlemek için çoook uğraşmanız gerekir.

buradan nasıl tanı koydun çalışan uygulamaların virüslü olduğuna anlamadım.Hepsi virüslü olabilir doğru ama hepsinin bir görevi var temizde olabilir.Örnek verin

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 18 Mayıs 2010 01:57
emrahcagigan
18-05-2010, 01:58   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

resim bana ait bu şüpe ne alaka anlamadım..
ya virus olduğunu sanmıyorum avg de de bişe çıkmıyo
ve her zaman yaptığım gibi C+D formatlıyorum ama nedense bu sefer problem cıktı düzeltemiyorum birtürlüü
:S

mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 02:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

kullanıcı adını kapatan genelde virüstür de ondan normalde uygulamanın hangi kullanıcı üzerinde çalıştığı yazmalıdır orada örneğin svchost.exe lerde kendi kullanıcı adınızı görürseniz problem var demektir

zxsel
18-05-2010, 02:13   |  #10  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

google updater exe yı bence kapat  kac tna eoyle calısan  vede  avg kastıgı ıcın butur ıslemler olabılır

vede pc gorev yonetıcı sındekı exe lerını yerını tek tek bulup

burda taratın derım bır vede avg yerınede avıra onerırım

vede  defragler gıbı programla  hdd bırlestır derım....

http://www.virustotal.com/tr/  bu sıtede taratın 40 cesit  antıvırus ıle aynı anda tarama

Son Düzenleme: zxsel ~ 18 Mayıs 2010 02:16
emrahcagigan
18-05-2010, 02:18   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

şu an hepsi de yazıyo resim koyamadım imagehack çalışmıyo :S
9 tane svchost çalışıyo  her harfine tektek baktım farklı bir şekilte çalışanı yok
kullanıcı adı olarak ta  SYSTEM, NETWORK SERVICE, LOCAL SERVICE olarak çalışıyorlar
başka bir isimle (kullanıcı adım) çalışanı da yok
:S:S

secfur
18-05-2010, 02:23   |  #12  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj
Alıntı: khramn  

%  1500 hak veriyorum.modifiyeli işletim sistemi kullanmayın  microsoftun kendi çıkarmış  olduğu antivirüsünü öneririm.

emrahcagigan
18-05-2010, 14:25   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

yaw modifiyeli xp nerden çıktı arkadaş
sıfır xp üzerine kendi eklediğim sp2 ve sp3 lü  XP PRO

ayrıca anivirüs kullandım ama hiç bişe cıkmıyo AVG den sonra NORTON bile bişe bulamadı

emrahcagigan
18-05-2010, 14:55   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

bu da 3-4 dk lık beklemeden sonra kullanıcı isimlerinin gelmiş hali
<script src='http://img265.imageshack.us/shareable/?i=adszsz.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script>
<noscript>[/URL]&lt;/noscript>
[url=http://yfrog.com/7dadszszj]http://yfrog.com/7dadszszj

http://img265.imageshack.us/img265/3872/adszsz.jpg

Hayalet 26
18-05-2010, 19:51   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: emrahcagigan  
yaw modifiyeli xp nerden çıktı arkadaş
sıfır xp üzerine kendi eklediğim sp2 ve sp3 lü  XP PRO

ayrıca anivirüs kullandım ama hiç bişe cıkmıyo AVG den sonra NORTON bile bişe bulamadı
Sp2 ve Sp3 ü ayrı ayrı kurduğunuz gibi bir anlam çıkardım. Eğer böyle ise formattan sonra direk sp3 kurun.Kararsızlıklar bundan dolayı olabilir.

emrahcagigan
18-05-2010, 20:29   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

zamanında sp2 kurdum sp3 çıkınca da sp3 3 kurdum
bu xp temiiizzz şüpeniz olmasın ondan bu zaman kadar birsürü pc ye defalarca format attım
ama bu bilmem kaçıncı formatım ve ilk defa bole bir sorunla karşılaşıyorum.

endazyar
18-05-2010, 22:06   |  #17  
Üye
53 mesaj

Kullanıcı adının gözükmesini servislerden ayarlayabilirsin. Hangi kullanıcının hangi işlemi yaptığını göstermek için Başlat - çalıştır’a - services.msc yaz. Açılan pencereden Terminal Hizmetlerini çift tıklayarak ve başlatı tıklamak. Başlangıç türünü, otomatik olarak ayarlayıp bilgisayarı yeniden başlat.
Klasörlerin veya diğer servislerin geç açılması sistemin hangi kullanıcı için hangi işlemi gerçekleştireceğini bilmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Servislerden gerekli ayarlamayı yaptıktan sonra sonuçtan haberdar edersin bizi.

Son Düzenleme: endazyar ~ 18 Mayıs 2010 22:09
emrahcagigan
18-05-2010, 23:54   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

tmm bu sorun çözüldü bu yöntemle amaaaa. :D

bağlantılarım yine beliyo yine bekliyo 3-4 dk boyunca gelmiyoo  bu sırada hiç bir işlem yapılmıyo diğer bütün görev çubuğu programları açılıyo bunlar 3-4 dk bekliyo nedir bu yaa

sabaha kadar iş çıkmassa FORMAT atıcam napim artık yine bir günüm daha heba olacak :S:S

endazyar
19-05-2010, 01:47   |  #19  
Üye
53 mesaj

Servislerden kullanmadığınız gereksiz servisleri kapatırsanız sorungiderilebilir belki. Gereksiz servisleri kapatın. Terminal hizmetleriniaçıtığınız yerden kapatabilirsiniz. Bazı internet sitelerinde webclient servisinden kaynaklandığı yazılmış. Web client hizmetinikapatın öncelikle sanırım düzelecektir Beğendim Bir de anti virüsünüzü değiştirseniz çok ii olur bence :D AVG yi hiç sevmem gereksiz yere bir sürü şeyi engelleyebiliyor bazen ve aynı zamanda virüsleri silemediği zaman dosyanın kendisini de sildiği oluyor :))))

"Webclient: Internet üzerinden çalışan bazı uygulamaların ihtiyaçduyduğu bu hizmet Elle olarak atanabilir. Güvenlik için Devre Dışıolarak da ayarlanabilir."

Son Düzenleme: endazyar ~ 19 Mayıs 2010 01:48
emrahcagigan
19-05-2010, 13:10   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

antivirüs sorunum yok full nortonla bile tarama yaptım ama bişe bulamıyo o da.. kasıntı bişeye ihtiyacım yok o yüzden basit bişe kullanıyorum AVG :)

webclient kapatmam da işime yaramadı

nese artık bir iki güne win 7  gelicek format atıcam
o zamana kadar önerilerinizi bekliyorum yinede fazla bilgi göz cıkartmaz..

Denisjr
21-05-2010, 13:20   |  #21  
Yeni Üye
47 mesaj

win xp yi üstüne kur yada onarım yap düzelir kardeşim ;)

emrahcagigan
21-05-2010, 19:23   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

bak onu denemedim hiç ama  sorunum sürpriz bir şekilde düzeliverdi
solediklerinizin dışında fazla bişe yapmadım anlık yaptığımda düzelmiyordu ama dün bilgisayarı kapatıp açtım sorunum düzeldi bağlatı için bahsettiğim süreyi bekletmiyor artık anında geliyor

yinede herşey için teşekkürler

kuleli17
21-05-2010, 21:54   |  #23  
kuleli17 avatarı
Üye
51 mesaj

Arkadaşım sisteminde AVG,Avast kullanma.Hem sistemi yorar,Hem gerekli verimi alamazsın.Sana önerim ücretsiz Avira Antivir Personal Edition kullan.İng ama mükemmel bir program.<

emrahcagigan
22-05-2010, 14:39   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

saol deneyecem 
avasttan bende memnun deilim ama avg o kadarda kasıntı deil

Denisjr
23-05-2010, 10:07   |  #25  
Yeni Üye
47 mesaj

Avira Antivir Personal Edition  değilde Avira Antivir Premium Security kullan ;) kampanyaları var 3 aylık bedava mesela.. özelden ulaş yardım ederim..
Ama bence en iyisi Kaspersky Internet Security...