bir virüs tehtidi içerisindeyim

HPQ-User
07-05-2010, 22:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yunus emre sevimli sormuş:
ben internet cafe sahibiyim yozgatta.makinalarımda bir virüsü keşfettim recycler adında.bu virüsü daha bulabilen hiçbir antivirüs çeşidine rastlamadım. kaspersky.eset .panda ile ayrı ayrı tarattım ama bulunamıyor ve bu virüs .bir müşteri gelince diyelim bir saat oturdu ve ücreti sona erdiğinde wolsoft internet paketim otomatik olarak masayı kapatıyor vede reklamına geçiyor.bilgisayarı kapatmadan bir başka müşteri oturduğunda hiçbir şekilde kulaklıktan ses ne gidiyor nede geliyor .sağ alttaki ses aygıtına tıkladıgımda hata veriyor hata raporu'şu anda ses aygıtına bağlanılamıyor 'diye bir yazı cıkıyor.bilgisayarlarımda deepfreeze oldugu için reset attıktan sonra makina düzeliyor.recycler virüsünün bu zamana kadar başka engellediği bir şeyi görmedim.şunuda söyleyim.yozgat emniyet müdürlüğü bilgi iletişim bölümüne kadar götürdüm sordum.soruna bi çare bulan daha tanımıyorum .bilgisayarlarımada clon atmak istemiyorm çünkü bugun bana yarın başkasına bulaşabilir.onun için çözümünü aramak istiyorum.şimdiden teşekkür ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p5pl2-e asus 1 gb ram 80 gb hard disc 256 mb ekran kartı.yaklaşık 48 civarında aynı özelliklerde bilgisayarlar var.ayrı ayrı her 15 makinaya 8megabit modemlerle internete bağlanılıyor toplam 3 adet modem var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322)

mancukya
07-05-2010, 23:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

recycler cöp silmekd emek arkadasim.
 http://forums.techguy.org/genera ... ler-exe-trojan.html

Kusura bakma saglikli bilgi vermek zor,  Antivirus zaten malware konusunda yetersiz kalir anti malware, spyware doctor, combofix vs vs tarzi aletlerle yapmalisin bu arada sistem geri yüklemede kapali olucak
Ayrica deppfreze noktalarida temizlemeden sonra yeniden olusturacaksin.

_eFeKenTLi_
09-05-2010, 01:04   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

bende ınternet cafede calısıyorum . bıde buna benzer durumu yasadık . tum makınalara sıdırdan format attık . musterının oturdugu pc lerı o sekılde duzelltık . ana makınada ıse yaptıgımız ıslem . anti malware + KİS2009 aynı anda tarama yaptırdık .malware nın kurcukladıgı herseyı KIS2009 temızlıyor . suan ıcın sorun yasamıyoruz artık .   bırde makınaların usb gırıslerını kapat ıster cafe programı ıle . cafe programın lısanslı olsun free urunlerden kullanma . bır sru spawn alırsın .

mancukya
09-05-2010, 01:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Anti malwerin her buldugu seyi ne Kasper nede Norton temizliyebiliyor diger antilerde dahil buna
Rogue denen sahte icerikli yazilimlari tanimaktan acizlerki adamlar zaten sürekli kod degisiyor bunun yaninda rootkit ve degisik malwareler icinde aynisi.

Son olarakta yaklasik 2 ay önce Microsoft 15 küsür senelik bir acigi kapamak icin yayinladigi yama bazi makinelerde cökmeye sebeb oluyor sonrasinda olay meydana cikti kendini sisteme drivers olarak yazdiran bir rootkit sebeb oluyormus ne hikmetse hic bir Antivirus firmasida senelerce bu durumu görememis
Kafeci olup iyi bilebilirsin ama hic bir sekilde son 2 senede Kaspersky eskisi gibi ilk siralarda degil üstelikde bazi konularda digerleri gibi pas geciyor ha herseye ragmen bu alanda en iyilerden gene biriside Kasperdir ama abartmayalim

zxsel
09-05-2010, 02:08   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

dostum bu vırusu  yada spy su lınke bıldır sene onla data larına kayıt etsınler

http://www.lavasoft.com/support/ ... atwork_alliance.php

yada makınayaya adware 2010 kur depı devreye sok gene  adware 2010 onu kurunca mausun  sag la tıklınca  threatwork allıanca dıye bır yazı va r onu tıklıyınca bulfugunuz vırusu bıze yollayın dıyor yolla de gonder onlar data larına kayıt edıp   vırus ıse   adware  fırmasına katkıda bulunmus olcan onlarda temızlık ıcın  guncellem yaparlar....

Son Düzenleme: zxsel ~ 09 Mayıs 2010 02:09