Bir Yardım Eder Misiniz ?

BLuee71
14-06-2013, 12:55   |  #1  
BLuee71 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Bende ttnetin verdiği pikatel airmax 101 adli modemden 2 tane var. Bu modemlerden birisindetelefon kablosu takılı yani masaüstü bilgisayarımda bunu kullanıyorum kablolu olarak. Diğer modem ise boşta. Buraya kadar sıkıntı yok fakat kendi odamdan wifi doğru dürüst çekmiyor. Bu ikinci modemi bi istasyon gibi kullanıp kendi odama takıp gelen wifi sinyalini daha kuvvetli bi şekilde dağıtmam mümkün mü ? Sanırım buna accses point falan deniyo tam bilmiyorum. Neyse 2. Modemi bu amaç ile kullanabilir miyim ? Kullanırsamda nasıl kullanırım ?

xDeXteRx
14-06-2013, 13:45   |  #2  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

modem arayüzünü incelemek lazım.2 modemi birbirine bağlayıp admin panelden dhcp sunucuyu kapatıp,aynı IP gurubunda farklı Ip'ler ile değişiklik yaparak modemin birini acces point olarak kullanmanız mümkün.modemleri bu amaçla kullanabilirsiniz ama sizin modeminizi kullanabilirmisiniz,dediğim gibi onu araştırmak,denemek gerekiyor.

BLuee71
14-06-2013, 15:04   |  #3  
BLuee71 avatarı
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
Alıntı: xDeXteRx  
modem arayüzünü incelemek lazım.2 modemi birbirine bağlayıp admin panelden dhcp sunucuyu kapatıp,aynı IP gurubunda farklı Ip'ler ile değişiklik yaparak modemin birini acces point olarak kullanmanız mümkün.modemleri bu amaçla kullanabilirsiniz ama sizin modeminizi kullanabilirmisiniz,dediğim gibi onu araştırmak,denemek gerekiyor.

Kardeş şimdi şöyle yaptım benım modem masaüstü pc ile aynı odada değil. masaüstü pc ye gelen ethernet kablosunu boşta olan modemin dhcp sunucusunu kapatıp taktım wifi sıkıntısız kullanılıyor fakat tek portlu oldugundan bu sefer masaüstü bilgisayarıma internet sağlıyamıyorum

ultimate_ms
14-06-2013, 18:13   |  #4  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

kablosuz olarak da dağıtım yapılabilir

BLuee71
14-06-2013, 18:54   |  #5  
BLuee71 avatarı
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
Alıntı: ultimate_ms  
kablosuz olarak da dağıtım yapı
O nasıl olucak ?

ultimate_ms
14-06-2013, 19:13   |  #6  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

airties de mesh diye teknoloji var büyük ihtimal sendede vardır. genelde firmalar isimlerini değiştirerek kendine uyarlıyor :)

BLuee71
15-06-2013, 20:36   |  #7  
BLuee71 avatarı
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
Alıntı: ultimate_ms  
airties de mesh diye teknoloji var büyük ihtimal sendede vardır. genelde firmalar isimlerini değiştirerek kendine uyarlıyor :)

Kablosuz Köprü falan diyo bu mu ?