Bir yazıcı problemi daha!!!

setoo
29-08-2010, 01:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba öncelikle

Daha önceden yaşadığım problemin aynısı fakat ne denediysem olmadı!!

Şirkette nokta vuruşlu okiml 321 yazıcı var bir pc'ye bağladım ve paylaşıma açık , yanındaki pc'ye ise çalıştıra yazıcının bağlı olduğu pc'nin ip adresini yazarak çıkan yazıcı ikonuna sağ tıklayıp bağlan dedim ve problemsiz çalışıyordu ve aniden gitti benim denediklerim şunlar;

1-iki bilgisayarın güvenlik duvarını kontrol ettim kapalı (hatta virüs programlarını bile kapadım) işe yaramadı.
2-Bu arada aynı çalışma grubu içindeler.
3-ikisininde ağ kablosunu çıkarıp taktım işe yaramadı.
4-Bilgisayarı 2 gün öncesine yani yazıcı çalışır durumdaykenki haline getirdim sistem geri yüklemeden.İşe yaramadı.
5-Hizmetlerdeki yazdırma biriktiricisi ve uzaktan yordam çağrısını (RPC) kontrol ettim her iki hizmette başlamış durumda

Yazıcının bağlı olduğu pc den rahatlıkla yazdırılıyor ama "bağlan" dediğim pcden bağlanamıyorum.
Yazdırmaya çalıştığımda çıkan uyarı şu;"Yazıcı özellikleri gösterilemiyor.Yazıcı adı hatalı veya belirtilen yazıcı artık sunucuya bağlı değil" uyarısını alıyorum.Hatta yazıcıları sildim ve tekrar bağlan dediğimde de bu uyarıyı aldım..
Benim yaptıklarım harici başka neyden dolayı bağlanmıyor olabilir..Saygılarımla..

mcafee23 ayrılmıştır
29-08-2010, 02:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

yazıcının bağlı olduğu bilgisayara bağlantın kesilmiş olabilir.
cmd'de ping at...
ping sorgusunun cevabı olumlu ise yazıcı paylaşımını kontrol et

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 29 Ağustos 2010 02:20
setoo
01-09-2010, 18:44   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

mcafee sorun kendiliğinden düzeldi..Cevaplar için teşekkürler.