birden fazla dosyaların biranda açılması

HPQ-User
03-04-2008, 11:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

macioglu sormuş:
Biligisayarım da çalıştığım yerde aniden neredeyse bütün exe tabanlı sistem dosyalarının açıldığını görüyorum buda bilgisayarımı kilitliyor. çok sık olmuyorama olunca da herşeyi berbat ediyor. aynı dosyadan 1 den fazla açıldığınıda görüyorum. virusten şüphelendim taradım bulamadım. Birden bire Görev çubuğum ve ekranım dünya kadar bilmediğim programla dolmaya başlıyor ama bunlar hep sistem dosyaları. Açık olan dosyadan birdaha açıldığınıda görüyorum mesela; MSN messenger gibi 10 defa daha açılıyor. bunun için bilgisayarı formatlamak istemiyorum. mutlaka farklı bir çözümü vardır diye düşünüyorum. bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarımla

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
IBM marka bilgisayar, p4 3.0ghz cpu, 512 mb ram, 64 mb on board ekran kartı, 70 gb hdd, intel anakart, 16X dvd rom, onboard seskartı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

h@y@let
03-04-2008, 11:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Birde güvenli kipte taramayı dene kaspersky yada nod32 ile ayrıca advanced windows care programı ilede tara. Spyware taramasıda yapmalısın tabi.