BitDefender 8 Plus Professional

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fatihferah
23-03-2005, 16:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj

Arkadaşlar bişey soracağım, bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

Şimdi bu BitDefender Antivirüs programının boyutu sitesinden download ettiğimizde :13,5Mb.

Peki bu programın Full Sürümünü satın almaya kalksak Mb olarak boyutu daha mı büyük oluyor?

Yoksa bizim kullandığımız veriyonla arasındaki tek fark kullanım sürelerinin oluşu mu? Bunu bir türlü anlayamadım..

Sonuçta Antivirüs gerçekten pahalı bir yazılım.Ama bir okadar gereklide.Yani biliyorum çoğu kişi para vermeden Full yapmaya çalışıyor.İllegal bir şekilde.Bende böyle yapıldığında para verip alınan program ile arasındaki farkı öğrenmek istiyorum..
İnşaallah anlatabilmişimdir.
Şimdiden teşekkürler..

fatihferah
23-03-2005, 17:04   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Birde bu Bitdefender'ın acaba Professional Plus 8 versiyonu mu daha başarılı yoksa normal Professional 8 versiyonu mu? Lütfen bilgilendirin..

Eyüp Korkusuz
23-03-2005, 18:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Ben sadece ilk sorun hakkında yardımcı olayım tabi ki deneme versiyonlarının hepsinde bi kısıtlama söz konusudur. Program fazla bir büyüklükte değişmez örneğin 13,5 ise 27 olmaz. Ayrıca bir tarih fonksiyonu da vardır içerisinde bilgisayarındaki tarihte başlar ve kendi içerisinde kaç aylık ise ozamana kadar geri sayıma geçer. Daha sonra da lisanslanmasını ister. Satın alınan bir yazılım deneme sürümüne göre daha kapasitelidir. Tarihi kırılmış olan deneme sürümleri lisanslı olanlara nazaran daha kısıtlanmıştır yani...

fatihferah
23-03-2005, 19:37   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Yani şimdi mesela Norton 2005 kullanan ark.lar bu programı phone activation ile 1 senelik bir tarih kırma işlemi yapıyorlar.Sen diyorsun ki programda kısıtlamalar oluyor..
Peki hocam ne gibi kısıtlamalar mevcut?Yani bir bilgin var mı bu konuda?
Mesela Ben Bitdefender'ı 2035'e kadar uzattım.
Yani ksıtlama ne açısından tarih mi program özelliklerinde mi?
Programdaysa hangi özellikler?

fatihferah
23-03-2005, 19:42   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Mesela şöyle bir durumdan dolayı aklıma takılıyor bu..
Mesela Bıtdefender'daki durum =)
Program kurulumundan hemen sonra karşına bir ekran geliyor.
İşte Trialware'mi kullanacaksın?
Satın mı alacaksın?
Register et.. Şimdi doğal olarak sen bunu diyelimki belli bir müddet denedin programı.Hoşuna gitti.Almak istiosun.Buy it now diyip online satın alıyorsun.Adamda sana register kodu yolluyor benim bildiğim.
E aynı şey değilmi ha satın almışsın ha oraya register kodu bulup illegal yoldan tarihi uzatmışın yani programı Full yapmışsın..
Yavf bir yerde mantıksızlık var ama hiç lisanslı antivirüs almadığımdan takılıp kaldım.Alan biri lazım bize..
Böyle cahil kaldık yani..

Eyüp Korkusuz
24-03-2005, 08:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Örneğin ben bir örnek vereyim şuan bende CA yazılımın E-trust yazılımı var ve lisanslı. Programı ilk kurduğun zaman senden kurulum bittikten sonra lisans numarası istiyor eğer sen lisans numarasını vermezsen trial olarak kurulduktan sonra virüs pc ye girdiği zaman alarm olayı aktif olmuyor sadece taratırsan virüsü görebiliyorsun. Ama lisans numarası verdikten sonra alarm olayı aktif oluyor.

Şöyleki trial olarak kurduğun zaman da alarm modülünü kuruyor ama aktif olmuyor ve ben bu yazılımı cracklesem bile yine alarm kısmı aktif olmuyor sadece zaman hatıratmasını kaldırıyor crack. Lisans numarası verirsen sadece ozaman aktif oluyor alarmı. Umarım birazdda olsa anlatabilmişimdir....

fatihferah
24-03-2005, 11:07   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Hah tamam işte anladım hocam..
Yardımların için teşekkürler..

Recep Baltaş
24-03-2005, 16:55   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

çok doğru ve güzel açıklamalar...eklemek istiyorum.....Piayasa sürülen hangi program olursa olsun onun crack i var ve bu crackler de sorunsuz çaılşıyor...yani para vermeden kullan rahat rahat..ama....sahte sahte yazılım ülkeyi geriletiyo...