bitlocker nasıl ıptal edecegım :(

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 02:26   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

d surucusunu wındows7 ozellıgınde yer alan bitlocker ıle kılıtledım . gel gelelım bunu nasıl eskı halıne getırecegım .  gereklı olan bılgıyı not deferınde saklı flash bellekte .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 23 Kasım 2009 02:32
Kruis
23-11-2009, 02:31   |  #2  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

BitLocker'ı kapatmak veya geçici olarak devre dışı bırakmak için

1.                                   Başlat düğmesi , Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni tıklatarak Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni açın.‌        Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  2.         Aşağıdakilerden birini yapın:

•             BitLocker'ı geçici olarak devre dışı bırakmak için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın, sonra BitLocker Sürücü Şifrelemesini Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.
    •             BitLocker'ı kapatıp birimin şifresini çözmek için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın ve sonra Birimin şifresini çöz'ü tıklatın.
    http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-vista/What-is-the-difference-between-disabling-BitLocker-Drive-Encryption-and-decrypting-the-volume

_eFeKenTLi_
23-11-2009, 02:37   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

tamam oldu o kadarda kurcalamıstım :D .  beynıne saglık . bu bılgıyı not defterıne copy  paste yapıyorum . tsk ler yardımın ıcın