bittorrent nedir.

HPQ-User
16-05-2007, 17:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

albark sormuş:
bittorrent virüs müdür?
nasıl Temizlenir?
Bulaşmasını Nasıl engelleriz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
laptop M 1.7
80 gb HDD
512 RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; SpamBlockerUtility 4.8.0)

erkanc
16-05-2007, 17:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bittornt dosya paylaşım programıdır diyebilriz ama bir de işin diğer bir yüzü var torrnet virüsleri bunlardan kurutulmanın yolu ise güncel ir antivirüs programı kullanman ve sistemi taratman

TuncaBozkurt
16-05-2007, 19:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Erkan a katılıyorum.Ama Bittorrent.exe isimli bazı virüsler de var.Bazı virüsler bilgisayardaki verilere göre kendine isim veriyor.Eğer bilgisayarınız virüs uyarısı verdiyse, erkan ın da dediği gibi güvenli bir anti-virus ve anti-spyware yazılımıyla(ayrı ayrı da olur) tarama yapmanızı öneririm.Ad-aware, Windows Defender, Spybot Search&Destroy gibi yazılımlar ve ek olarak Kaspersky, Nod32 gibi güvenilir anti-virus yazılımları örnek gösterebilirim.Ayrıca bu taramalar sonuç vermezse CCleaner gibi bir temizleme programı ile geçici internet dosyaları vs. gewreksi dosyaları silmeyi deneyebilirsiniz.Çünkü bir virüs internet yoluyla girmişse büyük ihtimalle temporary internet files benzeri bir klasöre iz bırakır.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 16 Mayıs 2007 19:16
mustafa-k
16-05-2007, 19:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
365 mesaj
erkanc
bittornt dosya paylaşım programıdır diyebilriz ama bir de işin diğer bir yüzü var torrnet virüsleri bunlardan kurutulmanın yolu ise güncel ir antivirüs programı kullanman ve sistemi
katılıyorum. bu soruya en iyi cevap

altaytuna
16-05-2007, 20:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

Bittorrent bir paylaşım şekli imiş ...
Bununla ilgili paylaşım proğramları var..
Ben kullanmıyorum...Onun yerine Emule kullanıyorum...

Ayrıca bittorrent.exe  diye bir zararlı yazılım da var...
Onun yüzünden paranoyak oldum..USB belleklerle bulaşıyo..Haberin bile olmuyor..Ben Zone alarm vasıtaıyla bunu farkettim.ikide bir bittorrent.exe internete ulaşmaya çalışıyordu...Silmek için antivirüs proğramlarıyla hem USB belleği hem hafizayı hemde bilgisayarı tarattırmak gerekiyor...

Gizli dosyaları  ve sistem dosyalarını görünür hale getirip USB bellek içindeki autorun.inf dosyasını silmek gerekli..birde c/windovs içinde kendini kopyalıyor..onuada silmek gerekli...

Antivirüs proğramları halen bunu sisteme yüklenirken yakalayamıyor...ancak tarattırdığnı zaman buluyor...Bunu da anlayamadım....(En azından avastta böyle...)

Birde usb bellek takarken görev yöneticisnden bittorrent.exe varmı yokmu bakmak ve sonra usb belleği takkmak lazım...

Selamlar....

Son Düzenleme: altaytuna ~ 16 Mayıs 2007 20:54
Koray Kocaman
16-05-2007, 21:22   |  #6  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz..

Bu yöntem Bittorrent.exe virüslerini temizlemek için geliştirilmiştir.
Belirtileri:
1-Bilgisayarımda C,D,E.. sürücülere çift tıklama yöntemi ile açılamaması, sağ tıklayıp aç deyince açılması.
2- Sürücülere çift tıklama yöntemiyle açmaya çalışınca hata vermesi.
3-Sürücülere sağ tıklayınca Normalin dışında menülerin olması
UYARI: Normalde sağ tuş menüleri şöyle sıralanır: Aç,Araştır,Ara.. şeklinde sıralanması lazım.
Virüs ihtimali olanlarda Auto, aç araştır şeklinde gidebilir. (Bunlar basit autorun.inf virüsleridir)
Yada anlamsız karakterler bulunabilir(Bunlar biraz daha zor Autorun.vbs virüsleridir)

ÇÖZÜM:
1- CTRL+ALt+Del tışları ile görev yöneticisine girin

2-İşlemler menüsünden kullanıcı adı kısmında adınızın geçtiği bütün işlemleri sonlandırın(explorer hariç)

3- http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. bilgisayarı kapatıp açın. sorun halledildi ise geçmiş olsun halledilmedi ise 4. adıma geçin.

4-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin)
ve
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)
ayrıca
HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(

asimileci
16-05-2007, 22:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky nod32 avira antivir işini görür
spybot temizlemez.