Blue-Ray DVD Sürücü Sorunu

gs_nedim_gs
05-09-2011, 21:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Merhaba arkadaşlar, Blue-Ray DVD sürücüsünü bilgisayarımda göremiyorum birde aygıt yöneticisinde Görünüyor fakat üzerinde dikkat levhası var, Sorun neyden olabilir acaba. Daha önce sorun yoktu KAyıt defterinde bir kaç şey silindi yanlışlıkla Daha sonra gözükmemeye başladı nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin Saygılarımla.

Son Düzenleme: gs_nedim_gs ~ 05 Eylül 2011 21:44
Tekno_Loji
05-09-2011, 21:45   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

sistem geri yükleme yapmayı denedin mi?

gs_nedim_gs
05-09-2011, 21:48   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Haklısınız Hiç bunu düşünmedim ama baya oldu 1 ay oldu sanırım bu sorun ihtiyacım olmadığından daha önce üzerinde durmadım şimdi çok acilen lazım oldu çözemedim sorunu.Foruma yazdım. Bilgisyarı güncel tutan biriyim baya yükleme oldu bu süreçte başkaçözüm yoksa hemen geriyükleme yapayım.Teşekkür ederim

gs_nedim_gs
05-09-2011, 21:50   |  #4  
OP Taze Üye
15 mesaj

Başka çözüm yolu varmıdır acaba? :)

Tekno_Loji
05-09-2011, 22:08   |  #5  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Sen kişisel sayfanda yazılan notebookta sorun yaşıyorsun değil mi? Eğer notebooktaysa sorun şu aşağıdaki sayfadan önce kullandığın işltim sistemin kaç bit ise ona uygun olan seçeneği seç.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/ ... lc=en&lang=en&cc=us

Bluettooth için Driver-Network seçeneğimden Broadcom 2070 Bluetooth Software and Driver sürücünü güncelle

Bluray içinse Software-Multimedia seçeneğinden CyberLink PowerDVD 10 (2D/3D)  sürücünü güncellemeyi dene...

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 05 Eylül 2011 22:11
gs_nedim_gs
05-09-2011, 22:11   |  #6  
OP Taze Üye
15 mesaj

evet hocam benim sayfamda belirttiğim laptopun brue rayında sorun yaşıyorum :) Çözümleriniz için çok teşekkürler bu arada sistem geri yükleme yaptım işe yaramadı hocam.

gs_nedim_gs
05-09-2011, 22:17   |  #7  
OP Taze Üye
15 mesaj

Hocam şimdi kontrol ettim Bluetooth için yüklediğim sürücü aynı. yani daha önce pc kurarken o sürücüyükurmuştum onun için Bluetooth için bir sorun yaşamıyorum rahatlıkla telefon bağlayıp Bluetooth ile veri gönderip alabiliyorum. blue ray için şuan sürücüyü indiriyorum umarım sorun hallolur.

gs_nedim_gs
05-09-2011, 22:21   |  #8  
OP Taze Üye
15 mesaj

maalesef işe yaramadı sorun devam ediyor hocam.Cayberlink 2D/3D indirip kurdum sorun devam ediyor hocam hala gözükmüyor lanet blue ray-  sırf bu yüzden formatta atamıyorum :(

bosluk
05-09-2011, 22:27   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Resimdeki yerden Görünüm-->Gizli aygıtları göster tuşuna basıp başka sarı işaret (sistem kısmında olacak muhtemelen) var mı yok mu diye bir bakarmısınız? Ayrıca yine resimdeki 6. işaret olan Donanım değişikliklerini tara'ya basıp sürücüleri tekrardan kontrol etmesini denediniz mi? Bunlar olmazsa sarı yerlere sağ tıklayıp kaldıra basın ve baştan başlatın. Bakalım tekrardan sürücü yükleyecek mi (gerçi kayıt defterinden sürücü tanımlarını silmişseniz yükleyemeyecektir ama yine de bir denemeye değer).

censez41
05-09-2011, 22:31   |  #10  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

Blue-Ray DVD sürücüsüne işletim sisteminin cd sini kurup biostan cd ile boot etmeyi seç bakalım boot edecekmi denemekten zarar gelmez
ederse tekrar kurarabilirsin yada sürücüyü onarabilirsin

Son Düzenleme: censez41 ~ 05 Eylül 2011 22:32
gs_nedim_gs
05-09-2011, 22:38   |  #11  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: bosluk  
Resimdeki yerden Görünüm-->Gizli aygıtları göster tuşuna basıp başka sarı işaret (sistem kısmında olacak muhtemelen) var mı yok mu diye bir bakarmısınız? Ayrıca yine resimdeki 6. işaret olan Donanım değişikliklerini tara'ya basıp sürücüleri tekrardan kontrol etmesini denediniz mi? Bunlar olmazsa sarı yerlere sağ tıklayıp kaldıra basın ve baştan başlatın. Bakalım tekrardan sürücü yükleyecek mi (gerçi kayıt defterinden sürücü tanımlarını silmişseniz yükleyemeyecektir ama yine de bir denemeye değer).
Hocam Dediklerinizi yaptım.. Hatalı sürüleri kaldırıp başlata bastığımda otomatik yüklüyor ama sürücübulunmadığından eski halini alıyor.

gs_nedim_gs
05-09-2011, 22:56   |  #12  
OP Taze Üye
15 mesaj

Arkadaşlar yokmu bir çözümü acaba formatta atamıyorum format sırasında aygıtı bulmuyor.Ön yükleme yapıyor ama sonrasında bulamıyor aygıtı bulabilmem için yollar sunuyor ama yok

gs_nedim_gs
05-09-2011, 23:49   |  #13  
OP Taze Üye
15 mesaj

Arkadaşlar şöyle birçözüm yolu gösterilmiş
Windows Vista
BaşlatBu resmi kapatBu resmi açdüğmesini ve sonra Tüm Programlar'ı tıklatın.
Donatılar'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın. Bu resmi kapatBu resmi açYönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'i tıklatın.
Gezinti bölmesinde, şu kayıt defteri alt anahtarını bulun ve tıklatın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Sağdaki bölmede UpperFilters girdisini tıklatın.

Not UpperFilters.bak adlı bir kayıt defteri girdisi de görebilirsiniz. Bu girdiyi kaldırmak zorunda değilsiniz. Yalnızca UpperFilters girdisini tıklatın. UpperFilters adlı kayıt defteri girdisini görmüyorsanız, LowerFilters kayıt defteri girdisini yine de kaldırmanız gerekebilir. Bunu yapmak için 8. adıma gidin.
Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
Sağdaki bölmede LowerFilters girdisini tıklatın.

Not LowerFilters adlı kayıt defteri girdisini görmüyorsanız, bu içerik ne yazık ki size daha fazla yardımcı olamayacaktır. Microsoft Web sitesindeki diğer çözümleri veya yardım içeriğini bulma konusunda bilgi için "Sonraki Adımlar" bölümüne gidin.
Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Bundan sonra, "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne geçebilirsiniz.
Üste
http://support.microsoft.com/kb/314060
ben yaptım burdanda ama olmadı yada beceremedim sizin görüşünüz nedir

gs_nedim_gs
06-09-2011, 00:10   |  #14  
OP Taze Üye
15 mesaj

Arkadaşlar Sorun Çözülmüştür En son verdiğim Yönteme göre sorun çözüldü İlgilenen arkadaşlar için çok çok teşekkürler.

bosluk
06-09-2011, 13:39   |  #15  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Pardon dün çıkmak zorunda kalmıştım. Ama siz kendiniz, bizden çok daha hızlı ve net bir biçimde halletmişsiniz sorunu zaten. Tebrik ederim :)) Selamlar...