Bluetooth

HPQ-User
24-04-2008, 23:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emre sormuş:
Ben bir bluetooth aldım. Bir süre sonra bilgisayarımı dondurdu. Resetledim bilgisayar açılırken bootscreen de dondu. Bluetooth'u çıkarıp tekrar reset attım. Bluetooth olmayınca sistemim gayet normal çalışıyor ama taktıktan birkaç saniye sonra pc tekrar donuyor.
Yardımlar için teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Windows vista Ultimate
Intel Pentium 4 3,20 GHz
1 GB RAM
ATI Radeon X550

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9b5) Gecko/2008032620 Firefox/3.0b5

Alibaba
25-04-2008, 00:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

BTu aldığın yere götürüp test ettir. bozuk bir üretim olabilir. sağlam çıkarsa senin BT sisteminde bir sorun var ya da sistem kaynaklarında bir karışıklık-çakışma-yetersizlik var ve donma yaratıyor.

skrespin
25-04-2008, 00:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
261 mesaj

simdi benim ipodta ayni seyi yapiyor ; eger taki iken calistirisam ipodtan boot etmeye calisiyor. bunun sebebi ise bios ayarlarindan.
o ayarlarda bilgisayar baslarken boot edilmek icin bir siralama var. kimisi once cd surucu disket sonra hard diskten boot eder.

kisacasi o kadr buyuk sorun degil. bios ayarlarini bluetoóth icin degistirme.

Donmanin nedeni ya driverini yanlis yukledin #( vista ile uyumlu olmayabilir) yada islem yaparken yavas yapiyor ve sen dayanamadan tiklayip yanit vermez duruma getiriyorsun..
eger ki boyle ise sabirli ol.. driver kaynakli ise vista icin olanini yukle..

aklima baska bir sey gelmyior hala sorun var ise ve baska arkdaslardan ses cikmaz ise aldigin yere danis!

Kolay gelsin

Alibaba
25-04-2008, 00:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

USB yuvasında BT olması sistemin USBden boot önceliği için donmasını gerektirmez. sadece boot sektörü olan bir USB memory varsa boot etmeye çalışır, yoksa sıradaki diğer cihaza geçer. 16 bit modda bile donduğuna göre sorun güç yetersizliği veya sürücü sorunu da değil. madem yeni almış ve bize ne marka ne model açıklıyor, götürüp inceletsin.
fantazi mühendisliğinin anlamı yok.

skrespin
simdi benim ipodta ayni seyi yapiyor ; eger taki iken calistirisam ipodtan boot etmeye calisiyor. bunun sebebi ise bios ayarlarindan.
o ayarlarda bilgisayar baslarken boot edilmek icin bir siralama var. kimisi once cd surucu disket sonra hard diskten boot eder.

kisacasi o kadr buyuk sorun degil. bios ayarlarini bluetoóth icin degistirme.

Donmanin nedeni ya driverini yanlis yukledin #( vista ile uyumlu olmayabilir) yada islem yaparken yavas yapiyor ve sen dayanamadan tiklayip yanit vermez duruma getiriyorsun..
eger ki boyle ise sabirli ol.. driver kaynakli ise vista icin olanini yukle..

aklima baska bir sey gelmyior hala sorun var ise ve baska arkdaslardan ses cikmaz ise aldigin yere danis!

Kolay