boot sorunu

sena61
10-11-2012, 20:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba ben bilgisayarıma format atacaktım boot menüsünde 1. sıraya cd-rom u koyacaktım ama seçemiyorum.Ekranım;

Removable
-Floppy Disks
Harddisk
-Ch 2 S : SAMSUNG HD322HJ
-Bootable Add-in Cards
CDROM
USB-CDROM
Legacy LAN
Realtek Boot Ag

Altta ki seçenekler;

?-><-:Expand/close (yukarı aşağı tuşu var ve move gösteriyor.) enter:accept F4:Exit

Evet boot ekranım bu şekilde ESC tuşuna bastığımda bu çıkıyor aynı şekilde diğer yerden de yani bios ekranından da cd-rom'u seçtim ama olmuyor ayrıca kaydedipte çıkıyorum. Monitörüm philips eski bir monitör bu yüzden boot ekranı farklı. CD den başlamıyor bilgisayar normal bir şekilde açılıyor.
Ve yazdığım boot menüsü aynı bu şekilde cd-rom u seçip enterlıyorum ekrandan çıkıyor ve normal bir şekilde başlıyor bunun birinci sırada olması gerekiyor diye biliyorum ama birinci sıraya alınmıyor lütfen bana yardım edin acil

murat5038
11-11-2012, 03:16   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

+ ve - Tuşlarını deneyin Sonra saveleyip çıkın 1.ye cd/dvd yi alınca. Ayrıca bootable edilemediğinden boot edemiyorsunuz gibi görünüyor Sorun cdye yazdığınız şeyin boot özelliğinin olmaması ve bootlu olmaması.

Hakan_E_Deniz
17-11-2012, 19:37   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 4
13 mesaj

+ ve - tuslari veya pageup ve pagedown tuslarini deneyn bios un markasni sylersnz daha kesn blgi vereblirm