BOOTMGR Eksik Diyor Acil Yardım !

The Dark Knight
12-10-2009, 03:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önce aldığım Hp-Dv6-1146 laptobumu elime aldığım gibi norton'u silmiştim nasılsa kullanmam diye sonra bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kurdum ve kurulum biterken; hp'nin programlarını, oyunlarımı, genel olarak dosyalar hariç çoğu uygulamayı sildi. Bende hiç kurcalamak istemedim öyle bıraktım zaten akşamları kullanıyorum oyun oynamasam da olur gibisinden. Fakat bugn aynı laptobu alan arkadaşımda da aynı hata oluştu ve o norton yüklemedi kendi kendine oldu. F11'e basıp fabrika ayarlarına döndüğünü söyledi fakat bende Hp'nin Recovery Disc Creation uygulaması da silinmişti tabiki F11 yapınca hata verdi ve bilgisayarım açılırken BOOTMGR Eksik yeniden başlatmak için Ctrl + Alt + Delete yapınız hatasını veriyor. Bu hatayı nereden düzeltebilirim? Benim bilgisayarım uygulamaları silince arkadaşımın bilgisayarından Kurtarma Diski oluşturmuştuk elimde 2 tane DVD var. Nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok teşekkür ederm.

Aldığım hatanın adı 1002 diye hatırlıyorum.

Son Düzenleme: The Dark Knight ~ 12 Ekim 2009 03:08
Süleyman.
12-10-2009, 11:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Arkadaşınızın bilgisayarından aldığınız imajı kesinlikle kendi bilgisayarınıza yüklemeyin. Sonra arkadaşınız lisansından olur.

1. HP müşteri hizmetlerinden kurtarma DVD'si isteyebilirsiniz.
2. Eğer mesela lisanslı sisteminiz Vista Home Premium ise herhangi bir Vista Home Premium DVD'si ile işletim sistemini kurar ve bilgisayarınızın altındaki lisans anahtarı ile etkinleştirirsiniz. Sürücülerinizi de HP internet sitesinden indirip kurarsınız.
3. Windows 7 kullanırsınız. Dilerseniz RC sürümünü Mart 2010'a kadar, dilerseniz lisans yükseltme yaparak...

22metehan
05-02-2011, 18:48   |  #3  
Yeni Üye
34 mesaj

süleyman kardeş bu konu hakınnda bilgili gibisin. uzun araştırmalar sonucu daha net bi bilgiye ulaşamadım bile.. aynı sorun bendede war. ne yapmalıyım. kurtarma cd si kullanmak için daha önce yedek mi almak lazım* o konuyu anlayamadım. gidip bi bilgisayarcıdan kurtarma cd si alsam işimi görürmü* teşekkürler.

azim76
28-02-2011, 16:19   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

bendede bu sorun vardı ama inanılmaz bir kolay yöntemle çözdüm.. bir arkadaşın bilgisayarına normal boş dvdyi taktım ve onun sistem görüntüsünü kopyaladım,kendi bilgisayarıma taktım otomatik kurmaya başladı.açıldı tabi.. sonra win7 diskimi taktım temiz bir kurulum yaptım